מגה מבנים
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

נחנך פרויקט טופ גליל במסגרת דירה להשכיר

18/09/2023
זמן קריאה: 3 דק'

פרויקט טופ גליל, הנבנה במסגרת תוכנית "דירה להשכיר" על ידי החברות גולדן ארט ותאופיק זידאן, נחנך בטקס חגיגי במעמד ראש עיריית נוף הגליל, רונן פלוט. מדובר בפרויקט השני להשכרה ארוכת טווח המתאכלס בגליל, והוא כולל דירות להשכרה לצד דירות למכירה.

בימים אלו מתאכלסים שני הבניינים הראשונים להשכרה. תמהיל הדירות בבניינים להשכרה ארוכת טווח כולל דירות 5-2 חדרים, שיושכרו בתנאי "דירה להשכיר" ל-20 שנה, מתוכן 25% בשכ"ד מופחת לזכאים והיתרה במחיר שוק. מדובר בדירות חדשות לחלוטין עם מטבח מאובזר הכולל כיריים, מקרר, מדיח ותנור, ארונות קיר ומיזוג מיני מרכזי דירתי.

החברה מנהלת באופן מלא את הבניין עם אב בית ומוקד תקלות 24/7. בבניינים הבאים להשכרה שיאוכלסו בהמשך יהיו חדר כושר, מועדון דיירים וחדר כביסה, שישרתו את כל הדיירים בבניינים.

הפרויקט יכלול בסך הכול 12 בניינים בני 9-4 קומות עם 226 דירות. מתוכן 177 דירות חדשות ומאובזרות מוצעות להשכרה בחמישה בניינים, ו-49 דירות מוצעות למכירה בשבעה בניינים.

לדברי שמעון ג'יני, מנכ"ל חברת גולדן ארט: "אין עוררין לגבי החשיבות והצורך בהשכרה מוסדית. החברות והגופים המוסדיים שבונים ומנהלים פרויקטים ייעודיים לשכירות ארוכת טווח, מייצרים ערך מהותי וביטחון לשוכרים, ומבטיחים מוצר ברמה גבוהה לאורך זמן. המדינה מבינה את הצורך הקריטי הזה, ועובדה שהיא מקצה קרקע שמיועדת לדיור להשכרה. יש כיום בצנרת התכנון עשרות אלפי דירות המיועדות לשכירות ארוכת טווח. הדבר מלמד על כוונה לבסס מודל זה כפתרון דיור מהותי ומוסדר בענף הנדל"ן. אני בטוח שככל שהזמן יעבור והצרכנים יתרגלו לאיכות המוצר והשירות בתקופת השכירות וינצלו גם את השירותים הנלווים, פתרון זה יהיה אלטרנטיבה ראויה לרכישת דירה."

 

חנוכת פרויקט השכרה ארוכת טווח בנוף הגליל. צילום: ישראל פרץ

 

ראש העיר פלוט: "פרויקט 'דירה להשכיר' מצטרף לתנופת הבנייה בנוף הגליל, הכוללת הקמת שכונות חדשות והרחבת היצע בדיור בהיקפים של אלפי דירות חדשות למשפחות צעירות ולמשפרי דיור. 'דירה להשכיר' משלים את הפזל שכן הוא מאפשר גם למי שאין ביכולתו או ברצונו לרכוש דירה חדשה, ליהנות מדירה במסלול של השכרה ארוכת טווח."

ענבל דוד, מנכ"לית דירה להשכיר: "נוף הגליל עלתה באופן רשמי על מפת מהפיכת השכירות ארוכת הטווח בישראל. הצורך בשקט נפשי, ודאות ויציבות, הוא נחלתם של משקי הבית הגרים בשכירות בצפון, וכן בתל אביב, בחיפה ובדימונה. צורך זה הולך ומתחזק על רקע יוקר המחיה ועליית הריבית שאנו חווים. חלום הדירה בבעלות מתרחק מרבים בציבור הישראלי, ועלינו להבטיח להם פתרונות דיור ראויים ומכבדים, גם בשכירות. פרויקט זה מצטרף ל-4,000 דירות שכבר מאוכלסות ברחבי הארץ בפרויקטי 'דירה להשכיר', וליותר מ-13,000 דירות הנמצאות בשלבי הקמה. חובה עלינו, כחברה, להבטיח לדורות הבאים בישראל פתרון דיור ודאי ארוך טווח, גם בשכירות."

לפי נתוני למ"ס שפורסמו לאחרונה, נכון ליולי 2022 בנוף הגליל ישנן 16.8 אלף דירות קיימות, מתוכן 6,420 דירות להשכרה - 38.3%. זאת לעומת 16,086 דירות שהיו בעיר נכון לשנת 2013 - תוספת של פחות מ-700 דירות בעשור. ב-2013 שיעור הדירות להשכרה בנוף הגליל מהסך הכול היה 34.2% (5,508 דירות). על פי הנתונים האלו, שוק ההשכרה בנוף הגליל הוא של אנשים פרטיים. הפרויקט שנחנך הוא המסה הראשונה של השכרה מוסדית בעיר.

בשלב א' של הפרויקט נבנו תשעה בניינים - שניים מהם להשכרה ואכלוסם מתקדם בימים אלו, ובשבעה נמכרו כל הדירות והם צפויים להתאכלס בתחילת שנת 2024. שלב ב' כולל בנייה של שלושה בניינים ובהם 44 דירות לזכאים, והם צפויים להתאכלס במהלך 2024 ובתחילת 2025. לאחרונה נחתם הסכם עם הקיבוץ העירוני 'משעול' למכירה והשכרה של 39 דירות בפרויקט. במסגרת ההסכם, 21 דירות נמכרו לחברי הקיבוץ ו-18 דירות יושכרו בשכירות ארוכת טווח.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן