מגה מבנים
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

נעצרו 16 חשודים בסחיטת דמי חסות מקבלנים

01/04/2024
זמן קריאה: 2 דק'

היחידה המרכזית במחוז חוף עם היחידה לאכיפה כלכלית (אכ"ל חוף) בלהב 433, פתחו בחקירה משותפת נגד גורמים עבריינים, ראש ארגון פשיעה וחשודים נוספים השייכים לארגון פשיעה, בחשד לעבירות סחיטה וגבייה של דמי חסות וסחיטה באיומים של קבלנים מאזור חוף, עבירות הלבנת הון ועוד, בהיקף עבירות המוערך בעשרות מיליוני ש"ח. במבצע נתפס רכוש רב בשווי של עשרות מיליוני ₪. בכוונת המשטרה לבקש לחלטו במסגרת ההליך המשפטי.

מהחקירה עולה, כי החשודים סחטו דמי חסות מקבלנים באמצעות חברות שמירה לכאורה לגיטימיות שבבעלותם, וכפו על הקבלנים לקבל שירותי שמירה בפרויקטים שלהם תמורת תשלום לחברות השמירה, המשמשות על פי החשד כפלטפורמה להלבנת הון ולטשטוש מסלול הכסף של ארגון הפשיעה.

החקירה נהפכה לגלויה כאשר כוחות רבים של בלשי היחידה המרכזית במחוז חוף, היחידה לאכיפה כלכלית (אכ"ל חוף) בלהב 433, לוחמי יחידת מתפ"א ולוחמי משמר הגבול במחוז חוף עם יחידות משטרתיות מיוחדות נוספות, פשטו על בתיהם ומשרדיהם של החשודים, ראש ארגון הפשיעה ו-15 חשודים נוספים השייכים על פי החשד לארגון הפשיעה. הם הובאו לחקירה. החקירה בליווי פרקליטות מחוז ת"א פלילי ואזרחי.

במבצע הממוקד נגד ארגון הפשיעה נתפס רכוש רב, הכולל בין היתר 17 רכבי יוקרה, 14 נכסי נדל"ן ומאות אלפי שקלים במזומן ושיקים דחויים. נתפסו גם שני אקדחים מסוג גלוק ו-fn. השווי הכולל של הרכוש שנתפס מוערך בעשרות מיליוני ₪. בכוונת המשטרה לבקש את חילוטו במסגרת ההליך המשפטי נגד החשודים.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ קובי שבתאי: "משטרת ישראל נוקטת יד קשה נגד מחוללי הפשע. לצד פעילות המשטרה במסגרת מלחמת 'חרבות ברזל' והיערכות המשטרה בימי חודש הרמדאן, אנו ממשיכים במאבק בפשיעה במלוא העוצמה ועם כל הכלים העומדים לרשותנו. אני רואה קשר ישיר בין ארגוני טרור לבין ארגוני פשיעה. לא אתן לאלה ולאלה להטיל אימה על הציבור בישראל."

השר לביטחון לאומי, ח"כ איתמר בן גביר: "הלחימה בפשיעה היא יומיומית ובכל שעה. אנחנו יודעים כי הדרך ארוכה והעבודה רבה, לכן אסור לנו לעצור. השוטרים והלוחמים של משטרת ישראל מובילים פעילות נחושה ונחרצת שנועדה לסמן לעבריינים את הגבולות. השוטרים והלוחמים של מחוז חוף אפשרו בפעילותם למאות ילדים ללכת בבטחה ברחוב והוסיפו ביטחון למדינת ישראל."

מפקד מחוז חוף, ניצב דני לוי: "זה יום מיוחד במאבק בפשיעה, שתוצריו ניכרים בפעילות מוצלחת זו. זו אחת הדרכים למיגור הפשיעה החמורה, והיא משלבת נחישות, חוכמה, תעוזה ויוזמה. מבצע זה הוא המשכה של הפעילות המבצעית הנרחבת בזמן האחרון במחוז חוף וחלק מרצף מבצעים, עם דגש בפשיעת המגזר הערבי וגם נגד מחוללי הפשע. נמשיך לפעול בנחישות בדרכים מגוונות נגד עבריינים הפוגעים בביטחונו של הציבור ונמצה עימם את הדין."

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן