מגה מבנים
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

ראש הממשלה: "הלוחמים שלנו נלחמים על האדמה שלנו ומגיע להם חלק באדמה שלנו"

02/04/2024
זמן קריאה: 3 דק'

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף בישיבת מועצת רשות מקרקעי ישראל, בראשות שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, במהלכה אושר להרחיב את הגדרת חיילי המילואים הזכאים להטבות, כך שחיילי המילואים ששירתו במסגרת המלחמה מעל 45 ימים יהיו זכאים גם הם להנחות חיילי מילואים - זאת מתוך הוקרה רבה והערכה עמוקה לחיילי המילואים בצבא הגנה לישראל.

כמו כן, הוחלט להגדיל את ההנחות הניתנות לכלל חיילי המילואים ולקבוע כי הם יהיו זכאים להפחתה נוספת של 10% משיעורי התשלום שנקבעו באזורי עדיפות לאומית. הנחת האזור המוגדלת תהיה בנוסף להנחה שהייתה עד היום, הנחה של עד 100,000 שקלים חדשים בהתאם למיקום הקרקע וערכה. בהתאם להחלטה ההנחה שתינתן לחייל מילואים מחוסר דיור ברוב היישובים באזור עדיפות לאומית א' תגיע עד ל-90% מערך הקרקע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "היום זה יום בשורה, משום שאנחנו התחייבנו מזה זמן להביא קרקעות חינם או כמעט בחינם למשרתי הצבא, חיילי המילואים שלנו, עם דגש כמובן על השירות הקרבי. יש כאן באמת בשורה גדולה של 90%, ובכמה מקומות גם של 95%. הקרקע עצמה היא כמעט חינם, אנו ערים לכך שיש גם הוצאות פיתוח. אנחנו דנים עכשיו על איך לתת גם סיוע, סבסוד, במשרד האוצר לטובת הוצאות הפיתוח. זו כמובן מהפכה גדולה, זה גם יוצר צדק.

הלוחמים שלנו נלחמים על האדמה שלנו ומגיע להם חלק באדמה שלנו. השינוי הזה הוא מבורך - הוא חיוני לצפון, הוא חיוני לדרום, הוא חיוני לחלקים אחרים של הארץ. על אחת וכמה משום שאנחנו בתוך מלחמה והמלחמה הזאת היא מלחמה על הארץ, וגם מאמץ גדול שאנחנו רוצים לתת את הגמול הראוי לאלה שמסכנים את עצמם למען הקיום של כולנו.

אז אני מברך אתכם על ההחלטה שאתם עומדים לקבל. אנחנו נפתור את הבעיה שנותרה. אנחנו יוצאים לדרך, דרך חדשה. בשורה גדולה למשרתים שלנו. תודה רבה לכם".

 

 

שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף: "העברנו היום שורה של החלטות היסטוריות לטובת אזרחי ישראל מכל גווני האוכלוסייה, בדגש על חיילי צה"ל ומשרתי המילואים, שמקריבים מזמנם וממרצם למען הגנת המולדת. בנוסף להגדלת הנחות לרוכשים באזורי עדיפות לאומית, על מנת לעודד ולפתח את ההתיישבות היהודית במקום.

לצד השמירה על הרציפות התפקודית בענף הבניין בצל המלחמה, אנו ממשיכים להוביל מהלכים ארוכי טווח, לטובת הורדת המחירים בשוק הדיור, לטובת פתרון מצוקת הדיור בישראל למען הזוגות הצעירים במדינה, שיזכו לקורת גג ראויה במחירים סבירים".

מנכ״ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן: "אישרנו היום החלטות חשובות והכרחיות. במטרה לתמרץ שווקים ולהגדיל את מספר יחידות הדיור ברחבי הארץ. במסגרת ההחלטות שעברו היום, המדינה תציע הנחות משמעותיות ברכישת קרקעות באזורי עדיפות לאומית לחיילי מילואים, בנוסף הגדלנו את אחוז הדירות שיוקצו למשרתי מילואים בהגרלות דירה בהנחה. זוהי חובתנו המוסרית לסייע ככל הניתן לעידוד ההתיישבות ברחבי הארץ, במיוחד באזורים הקרובים לגבולות, ובמקביל לתת סיוע ככל הניתן לחיילים המילואים שנותנים מעצמם עבור המדינה כל הזמן. אנו כמשרד הבינוי והשיכון, נמשיך לקדם החלטות שיטיבו עם הציבור, יספקו פתרונות דיור ויגדלו את ההיצע".

יעקב קוינט, מנהל רמ״י: "אני מברך על ההחלטות החשובות שהתקבלו אשר יעניקו הטבות משמעותיות לחיילי מילואים בקו העימות ובאזורי העדיפות הלאומית בצפון ובדרום. החלטות אלה תעודדנה את שיקום והפרחת הישובים, יחזקו את האוכלוסייה ותהיינה תגמול ראוי לאלו אשר משרתים את המדינה".

יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה-לוסקי: "תקומת הנגב המערבי, הצפון ויישובי קו העימות זהו האתגר הציוני החשוב של התקופה. ההחלטות שקיבלנו הם צעד נוסף בדרך לשיקום יישובי הדרום והצפון ועידוד חיילי המילואים להתיישב באזורים אלה. נמשיך לתמוך בהתיישבות ציונית בכל רחבי הארץ ובפרט ביישובי קווי העימות. אני מודה לשר השיכון ולרמ״י על העבודה המשותפת ומאמינה שיחד נוכל להתגבר על האתגרים".

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן