מגה מבנים
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

תאושר להפקדה את תוכנית לעיבוי מרכז העיר ערד

01/04/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז דרום, בראשות עודד פלוס, החליטה לאשר להפקדה את תוכנית משרד הבינוי והשיכון לעיבוי מרכז העיר הוותיק בערד - "לב העיר ערד". התוכנית בשטח כולל של 116 דונם, ומצויה על עתודת הקרקע האחרונה במרכז העיר. התוכנית משלימה את הבינוי בין מרכז העיר לשכונות חלמיש ויהושפט ומע"ר צפון.

התוכנית, ביוזמת משרד הבינוי והשיכון, כוללת 450 יחידות דיור שייבנו במבני מגורים בני 4 עד 10 קומות. מתוך כל יחידות הדיור, כ-90 יהיו דירות קטנות. בדירות הגדולות, מעל 110 מ"ר, תתאפשר דיורית. מלבד יחידות הדיור התוכנית כוללת כ-6,000 מ"ר לשטחי מסחר ותעסוקה, שיוקמו בעיקר לאורך רחוב הקנאים ולאורך הציר הירוק שעובר במרכז השכונה, כ-18,000 מ"ר למבני ציבור וכ-27 דונם שטחים פתוחים. התוכנית כוללת גם חיבורים לשכונות חלמיש ויהושפט באמצעות הקמת שבילים להולכי רגל והקמת רחוב חדש החוצה את השכונה.

מתכננת מחוז דרום במינהל התכנון, מיכל מריל: "התכנון המוצע לשכונה ממשיך את איכויות התכנון ה'ערדי' האופייני לשכונות מרכז העיר הוותיקות, תוך התאמתן לצרכי העיר העדכניים. שלד השבילים והרחובות בתוכנית ממשיך את המערכת העירונית הקיימת, והתכנון המוצע מחזק את המארג העירוני בין השכונות ואת הקישוריות בין מרכז העיר לשכונה החדשה ולפארק הצפוני הקיים. זאת גם באמצעות תמהיל מגוון של שימושים ויחידות דיור שיתרום ליצירת שכונה איכותית."

האדריכלית הראשית במשרד הבינוי והשיכון, ורד סולומון ממן: "עבדנו במשרד פרק זמן ארוך על קידום תוכנית זו. במשך מספר שנים התקיים שיח פורה עם העירייה, שבו עלו צרכי הקהילה בעיר. הצגנו תוכנית שנותנת מענה לצרכים אלו ומגלה התחשבות בתושבי המקום הוותיקים, ובד בבד תמשוך תושבים חדשים לאזור. התוכנית מגוונת ובעלת עיצוב רחובות ייחודי, תמהיל מגורים ועירוב שימושי התואם את הסביבה, לשמירה על ייחודיותה של העיר בהקמת המגורים החדשים."

התוכנית נערכה על ידי משרד אוהד בן דיין אדריכלים.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן