מגה מבנים
כתבות
מגה משפט מבנים
לעמוד קודם

גבאי בנייה נגד מיי טאון

24/01/2023
זמן קריאה: 1 דק'

קבוצת גבאי-בניה, יזום, ניהול ואחזקות נדלן מת"א, בבעלות אלי גבאי, טוענת כי קבוצת מיי טאון מר"ג, יוזמת ומשווקת פרויקטים למגורים, מנסה באופן פסול לכפות עליה מסמך שלא השתכלל לכדי הסכם, ולחייבה לשלם לה סכום עתק בסך 42 מיליון ש"ח. קבוצת גבאי פנתה בתביעה לבית המשפט המחוזי בת"א להצהיר, כי המסמך האמור לא נחתם כדין ועל כן אינו הסכם מחייב.

בכתב התביעה נאמר, כי בין הצדדים התנהל משא ומתן בקשר לאפשרות מכירת זכויותיה של קבוצת מיי טאון בחברת מיי טאון התחדשות עירונית, המקדמת מספר פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. בראשית חודש יוני אשתקד כתבו הצדדים מסמך בן כעמוד וחצי, אשר לא השתכלל לכדי הסכם מחייב, ואשר כלל מספר עקרונות בלתי ממצים לקראת האפשרות שייכרת בין הצדדים בסופו של דבר הסכם מפורט ומחייב.

לאחר מכן שלחה מיי טאון לקבוצת גבאי טיוטת הסכם מפורט. המסמך נוגע לעניינים מסחריים שלא נכללו במסמך האמור מראשית חודש יוני, ואשר לדברי קבוצת גבאי לשונו מלמדת שהצדדים לא ראו במסמך מחודש יוני הסכם מחייב. לאחר שהועברו למיי טאון הערות לטיוטת ההסכם, נטען בכתב התביעה, בחרה מיי טאון לפרוש מהמשא ומתן, ולטעון כי המסמך מחייב כביכול והוא בבחינת הסכם.

קבוצת גבאי טוענת מנגד, כי המסמך האמור אינו הסכם מחייב, וממילא אי אפשר לאכוף אותו, בין השאר משום שלא נחתם כדין על ידי מורשי החתימה אצלה.

עוד התברר לה, כי מיי טאון, על אף התחייבותה, אינה יכולה למכור את מלוא המניות שבבעלות חברת מיי טאון התחדשות עירונית (60%). ובכל זאת היא פועלת בניסיון לאכוף את המסמך האמור, משיקולים זרים הקשורים למצבה התזרימי. בהתאם להחלטת הבורר שמונה בסכסוך בין הצדדים, הגישה תביעה לחייבה בתשלום של 42 מיליון ש"ח.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty