מגה מבנים
מדורים
חומרים לבנייה
לעמוד קודם

הסכם פורץ דרך להאצת תהליך הדקרבוניזציה של מגזר המלט העולמי

12/02/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

שני הגופים המובילים שמייצגים את תעשיית המלט העולמי חתמו על הסכם פורץ דרך, שמיועד לסייע בהאצת תהליך הדקרבוניזציה של המגזר ברחבי העולם. China Cement Association (איגוד המלט הסיני) (CCA), שמייצג יותר מ-50% של ייצור המלט העולמי וה- Global Cement and Concrete Association, (האגודה העולמית למלט ובטון) שהחברים בה מייצגים 80% מקיבולת ייצור המלט מחוץ לסין, חתמו על התחייבות לשותפות היסטורית.

ההתחייבות כוללת הסכם בנוגע לעבודה משותפת לקידום הקיימות ופיתוח המושתת על אחוזי פחמן נמוכים של ענף המלט והבטון. בטון הוא החומר שנמצא בשימוש הנפוץ ביותר בעולם אחרי המים, ומלט הוא החומר המאגד העיקרי שמשולב בבטון, ואשר אחראי לכ-7% מכלל פליטות ה- CO2 הגלובליות.

ההסכם ההיסטורי יוביל גם לפיתוח ולהשקה בהמשך השנה של "מפת דרכים לניטרליות פחמן של המלט בסין", שתהיה מושתתת על שרשרת ערך מלאה ותגדיר מחויבות ומסלול לקראת אפס פליטות פחמן של תעשיית המלט בסין. ה-GCCA, אשר השיק מפת דרכים גלובלית לאפס פליטות פחמן שנת 2021, יסייע לפיתוח לצד Sinoma International Engineering Co Ltd (Sinoma), החברה הגדולה בעולם לטכנולוגיות וציוד למלט, והאקדמיה האירופית לחקר המלט (ECRA), אשר תספק גם אינפוט טכני.

בעת השקת ההסכם במסגרת טקס חתימה שנערך בבייג'ינג, אמר קונג ז'יאנגז'ונג, נשיא CCA: "הסכם חשוב זה מציין שיתוף פעולה שמועיל לשני הצדדים ומוכיח כי אנו מסוגלים לשתף פעולה ביעילות, במטרה לקדם תובנות, ידע טכני ומיקוד מוגבר לטובת החזון המשותף של דקרבוניזציה. אני סמוך ובטוח שהדבר יוביל לשותפות ארוכת טווח עם תועלת הדדית, אשר תהיה חיונית לבניית עולם בר קיימא".

תומאס גיו, מנכ"ל GCCA, אמר: "העולם זקוק למנהיגות ולשיתוף פעולה יותר מאי פעם, במיוחד בכל מה שנוגע להתמודדות עם הבעיה המרכזית של תקופתנו, שינויי האקלים. הסכם זה בין התעשיה של סין לבין התעשיה הגלובלית מהווה איתות לעולם, כי אנחנו מוכנים לספק את חומרי הבנייה הנקיים מפחמן שדרושים לכדור הארץ. מלט ובטון מהווים בסיס לתשתית המפתח, לקהילות חסינות ומשגשגות, למים נקיים, לבתים בטוחים ולאנרגיה נקייה, שכולם חיוניים לעולם עתידי בר קיימא".

ההסכם מכסה באופן רשמי את שלוש השנים הבאות של שיתוף הפעולה ומספק פלטפורמה לתקשורת וחילופי מידע רחבי היקף.

תומאס גיו מוסיף: "העבודה עם שותפינו החדשים מסין משמעותה, כי המיקוד שלנו באפס פליטות פחמן והפעולות היומיומיות שאנו נוקטים הם כעת משימה גלובלית של ממש".

 

צילום: BUSINESS WIRE

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן