מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגהדג'ט
לעמוד קודם

ההכרזות של אפל: מעבד ומערכת הפעלה

23/06/2022
זמן קריאה: 1.5 דק'

כנס המפתחים של אפל שהתקיים בתחילת חודש יוני, היה עמוס בהכרזות על מוצרים רבים חדשים ומרתקים, אבל דבר אחד היה חסר שם: משקפי המציאות המדומה של אפל. בכנס נחשפה מערכת ההפעלה החדשה למכשירים הניידים של אפל, iOS 16, ועדכון מערכת חדש לגמרי לאפל קאר, דור חדש למעבד הסילקון המוצלח של החברה.

המעבד החדש של אפל, M2, הוא דור שני למעבד הסילקון של החברה, שבינתיים זכה גם לגרסאות פרמיום משודרגות בהכרזות הקודמות. באפל טוענים כי השבב מיוצר בתהליך 5 ננו מטר ובעל ביצועים טובים יותר מקודמו: שיפורים של 35% בגרפיקה וביצועי המחשב במשחקים, 18% שיפור במהירות המעבד, גישה לזיכרון מסוג LPDDR5 המהירה פי שניים מהדור הקודם ומערכת שבבים שיתמכו בעד 24 ג'יגה בייט של זיכרון עבודה.

מבחינת אנרגיה, המעבד יהיה חסכוני יותר מהדור הראשון, שעל הנייר מאפשר עבודה של 20 שעות על מחשב הדגל - מקבוק פרו 13 אינץ'. המעבד החדש יותקן בדגמי מקבוק פרו 13 אינץ' ומקבוק אייר. האחרונים יגיעו בגרסאות 14 ו-16 אינץ', לראשונה, בהמשך לגרסאות דומות שהושקו עם מעבדי פרמיום לדגמי הפרו.

 

 

המחירים? ללא שינוי. דגמי אייר בין 999 דולר ל-1199 דולר, ודגמי פרו ב-1,249 דולר. המחירים בארצות הברית כמובן.

אפל הכריזה גם על עדכון המערכת של המכשירים הניידים - iOS 16. העדכון כולל מסך נעילה חדש לגמרי שיעלה עם הדלקת המכשיר, תומך באפקטים של עומק שמאפשרים מיקום השעון מאחורי אובייקטים במסך הנעילה, וכעת אפשר לשנות כמעט הכול במסך הזה. העדכון כולל גם שינויים בצבעים ובפונטים של הטקסט המוצג.

מסך הנעילה יתמוך גם ב-Photo Shuffle שמאפשר לייצר יותר ממסך נעילה אחד ולהחליף ביניהם, או להתממשק עם Focus Mode שונים שהמשתמשים מגדירים. ההתראות על מסך הנעילה יופיעו בתחתית המסך ויאפשרו גלילה כלפי מעלה.

אפליקציית ההודעות תזכה גם היא לעדכון חדש, וכוללת אפשרויות שחזור, שמירה, העתקה ועריכה של הודעות שכבר נשלחו. אפשר יהיה גם לשתף משחקים באפליקציה, נוסף על שיתופי שירים וסרטים שכבר קיימים מעדכונים קודמים.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty