מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה אקסלוסיב
לעמוד קודם

מסורות יין מצרפת לצפון אפריקה

23/06/2022
זמן קריאה: 2 דק'

כשחושבים על ערים מרוקניות עתיקות כגון אסאווירה (Essaouira), הראש מריץ הרבה אסוציאציות תרבותיות כגון חומות של העיר העתיקה ושווקים מלאים בבתי קפה מסורתיים. לאו דווקא חושבים על טיולי אלכוהול באופן כללי וטיולי יין בפרט, ובטח ובטח לא כשמדובר במדינה מוסלמית.

יקב Domain d'Argan המקומי מייצר יינות כבר שנים. מי שפתח אותו הוא איש צרפתי בשם שארל מליה (Charles Melia), שהחליט בשנת 1994 שהוא עוזב את עסק ייצור היין שלו ועובר למרוקו. שם קנה חלקת אדמה והחליט להשתקע, דווקא באזור מדברי בלי חשמל ומים זורמים. ארבע שנים לקח לו לבנות מלון קטן, יקב ומסעדה. אבל מה שבאמת חשוב הוא הכרם שמליה פתח באמצע השומקום.

הכרם תפס בהתחלה שטח של 12 הקטרים בלבד, ואילו היום משתרע על 52 הקטרים. החזון של שארל היה להביא למקום הזה במרוקו פיסה קטנה של צרפת שהוא מכיר ואוהב. מוצאו בחבל הרון שבצרפת, ולפיכך שתל מגוון של זני ענבים שמתאימים לייצור יינות, בכללם יינות לבנים ואדומים שצומחים ומטופלים באופן אורגני בלבד, עם שמירה על כל הכללים והטכניקות של הגידול האורגני.

 

צילום: James Clark

 

גם הטבע עוזר לו. בזכות הקרבה לאוקיינוס האטלנטי, תנאי מזג האוויר והאקלים באזור שבו הוא נמצא קרירים יותר בקיץ משאר האזורים במדינה ומתאימים לגידול ענבים. הצמח המקומי סורגום (דורה) עמיד לרוחות ויובש ושומר על הענבים מחשיפה לשמש.

המרתף של היקב שבו נשמר היין מחובר למבנה מיוחד שמוביל לכרם עצמו. זה המקום שבו קורה כל הקסם של ייצור היין, וגם המקום שבו היין נשמר. מערכת בקרת טמפרטורה מתקדמת שומרת על תנאים אופטימליים לתהליכי ייצור היין.

היקב מייצר קרוב ל-200 אלף בקבוקי יין בשנה. רק כ-10% מהכמות הזאת מיוצאים למדינות אחרות. הרוב המוחלט נמכר במסעדות ובחנויות במרוקו. יקב Domain d'Argan מציע מגוון רב של יינות מיוחדים.

הנה כמה דוגמאות: יין "אוריון" הלבן עם ניחוחות של פירות, זנגביל ונגיעה קטנה של טבק, והגרסה האדומה של "אוריון" נותנת טעם עשיר בניחוחות שדומים לתערובת של קפה, עור ותאנים. יין "גזל" הוורוד מעניק נגיעות קטנות ורעננות של הדרים, דמדמניות ופטל. היין משלים היטב את המנות של המטבח המקומי.

היקב של שארל מליה כולל בית מלון קטן שאפשר להישאר בו ללילה שקט ונעים בטבע, ובבוקר שאחריו לשחות בבריכה שנמצאת ממש מול החדרים. האווירה השקטה תגרום לכם לשכוח שאתם נמצאים רק כמה עשרות קילומטרים מהרעש ומהתנועה של עיר סואנת.


מקור: www.euronews.com

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty