מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה הסעות
לעמוד קודם

השקעה בתשתיות תחבורה ביישובי החברה הערבית

14/06/2022
זמן קריאה: 2 דק'

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בשיתוף חברות התשתית והרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד, הציגו לעשרות ראשי רשויות ביישובי החברה הערבית את התוכניות והחזון לצמצום פערים ולקידום תחבורה ציבורית ובת קיימא ביישובים אלה.

בכנס "קפיצת מדרגה" שהתקיים בנצרת השתתפו שרת התחבורה והבטיחות בדרכים ח"כ מרב מיכאלי, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר מפלגת רע"מ ח"כ מנסור עבאס, ח"כ אבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה, ראש עיריית נצרת שאירח את הכנס עלי סאלם, עשרות ראשי רשויות מקומיות, מנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק, מנכ"לי חברות הביצוע ומאות משתתפים ומשתתפות נוספים.

הכנס נועד להציג את החזון, התקציבים והמיזמים המקודמים בימים אלה על ידי משרד התחבורה, ולקדם שיח ושיתופי פעולה עם הרשויות המקומיות. במסגרת הכנס הציגו את התוכניות אנשי המקצוע, ובראשם מנהל אגף רשויות מקומיות גיל קרומר ומנהל אגף מיעוטים פארג' פרג', וכן מ"מ מנהל אגף רישוי ותפעול תחבורה ציבורית אינה ברנזבורג. התקיים פאנל מקצועי בהשתתפות ראשי רשויות וגורמי המקצוע.

שרת התחבורה: "יותר מדי שנים של אפליה והזנחה של החברה הערבית במדינת ישראל מתחילות להסתיים. משרד התחבורה משקיע היום יותר מאי פעם בצמצום הפערים בחברה הערבית, כי אני מאמינה שכולנו שוות ושווים, וכולנו צריכות וצריכים לקבל הזדמנות שווה להתקדם. יש לנו מטרה אחת: לייצר ערים שאפשר ללכת מהן ולהגיע מהן לעבודה, לתעסוקה, ללימודים, למשפחה, לחוגים ואחד לשני. אנחנו כאן בכנס כדי להתניע את המהלך החשוב הזה, ולייצר שפה משותפת בערבית, בעברית ובתחבורתית."

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: "המשרד מקדם פרויקטים גדולים שנועדו לשרת את האוכלוסייה הערבית בגליל, בדרום ובמרכז. אנחנו נכנסים יותר ויותר למרחב העירוני, כי בלי תשתית תומכת של תחבורה ציבורית לא נוכל לענות על האתגרים העתידיים, בלי תחנה אי אפשר לעשות תחבורה ציבורית, ובלי מדרכה אי אפשר לעשות תחנה.

"מעגל הקסמים הזה חייב להישבר. משרד התחבורה פועל לקידום התחבורה הציבורית, לקידום שבילי אופניים והליכתיות ולטיפול ממוקד במוקדי סיכון בעלי משמעות והתאמת התשתיות לאתגרים העומדים בפנינו. אנו מזמינים את ראשי המועצות לקחת חלק פעיל עם חברות הביצוע ולפעול בשיתוף פעולה לטובת התושבים."

 

צילום: אורי לובן, לע"מ

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty