מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה הסעות
לעמוד קודם

מהפכת שירות בתחבורה הציבורית בחיפה

12/05/2022
זמן קריאה: 1.5 דק'

ביום שישי 13 במאי ישודרג מערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה, עם הפעלת קו 4 החדש של המטרונית ושדרוג מערך קווי האוטובוסים של אגד בעיר. שדרוג זה מתווסף לפתיחת הרכבלית בעיר לפני כחודש.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, ביקרה במרכזית המפרץ בעקבות השינויים המתוכננים: "משרד התחבורה שם את התחבורה הציבורית ואת הצפון בראש סדר העדיפויות, וימשיך להשקיע מאות מיליונים כדי להרחיב את הכמות והאיכות כך שכל אחת ואחד יוכלו להגיע לכל מקום."

השינויים שייכנסו לתוקף בסוף השבוע הם תולדה של תכנון מעמיק ובדיקה קפדנית של צרכי התושבים באזור חיפה. במסגרת התוכנית החדשה הוגברה התדירות של קווים בעלי ביקוש גבוה וצומצמו קווים לא יעילים. הוגברו הפריסה של הקווים והקישוריות בין כל אמצעי התחבורה הציבורית בחיפה: קווי המטרונית, הרכבלית, מערך האוטובוסים ושירות "תיק-תק" של אגד, הפועל בעיר כשירות משלים.

במסגרת ההתייעלות תתוגבר תדירותם של קווים רבים בעיר חיפה, שבעה קווים שינו את מסלולם, שני קווים ישנים יקבלו מספרים חדשים, ושבעה קווים יבוטלו בשל חפיפה עם שירות מקביל או מיעוט נוסעים.

הקו החדש של המטרונית, קו 4, ינוע בתדירות גבוהה מאוניברסיטת חיפה דרך הטכניון למרכזית המפרץ. בעקבות השינוי, קו 4 של אגד שנוסע במסלול מעגלי בין הרחובות אבן גבירול וביל"ו, ייהפך לקו 41. המספר של קו 5 של אגד, שנע בין הגרנד קניון לתחנת בת גלים בעיר, ישתנה ל-51.

קו 25 מהדר לשפרינצק שפעל עד כה רק בימי שבת, יחל לפעול כל ימות השבוע בתדירות של 12 דקות בשעות העומס. תגדל בהרבה התדירות של קו 1 של אגד בין מרכזית חוף הכרמל לטכניון.

במסגרת השינויים במטרופולין, ישתנה מסלולם של שבעה קווי אגד: קווים 30, 31, 54, 55,76, 115 ו-146. שבעה קווים בוטלו, והשירות לנוסעים ולנוסעות במסלולים אלה יינתן באמצעות קווים חלופיים. מדובר בקווים 46, 101, 141, 143, 216, 225 ו-237.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty