מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה וואט
לעמוד קודם

מערכות טעינה היברידיות ללא חיבור לחשמל

22/06/2022
זמן קריאה: 2 דק'

חברת EV MOTORS וחברת ג'נסל, בשיתוף חברת TFL, יתקינו בלונדון פיילוט של מספר מערכות טעינה היברידיות לרכב חשמלי ללא חיבור לרשת החשמל.

בפגישה של לורד איאן אוסטין, נציג לשכת קשרי המסחר בריטניה-ישראל ומשלחת של המשרד למסחר הבריטי עם מנהלי חברת EV MOTORS וחברת ג'נסל, סוכם על שיתוף פעולה. במסגרת זו הוחלט על התקנה בלונדון של תחנות טעינה לרכב, מבוססות מימן, ללא חיבור לרשת החשמל.

אוהד זליגמן, יו"ר חברת EV MOTORS, הציג ללורד אוסטין ולחברי המשלחת את פתרון הטעינה של EV MOTORS וג'נסל לרכבים חשמליים - תחנות טעינה היברידיות מבוססות מימן לרכב חשמלי, ללא חיבור לרשת החשמל. בימים אלו נבחנת התקנה של מספר מערכות כאלו בשיתוף עם ארגון TFL כפיילוט בלונדון.

ג'נסל ו-E.V. Motors פיתחו תחנות טעינה שיהיו פרושות לאורך צירי תנועה בישראל, ובהמשך ברחבי העולם. ייצור החשמל לתחנות הטעינה מתאפשר בזכות טכנולוגיה מתקדמת אשר פיתחה חברת ג'נסל, המאפשרת להפיק חשמל ממימן באפס פליטות פחמניות, המעניקות 100% חשמל ירוק.

מאחר שרכב חשמלי צורך כמות חשמל לא מבוטלת, וישנו צפי לצמיחה אקספוננציאלית במספר הרכבים החשמליים בישראל, הדרישה לחשמל צפויה לנסוק. הדבר מציב אתגר גדול. הפתרון של ג'נסל יסייע להתגבר על העומס בחשמל, המתבסס על רשת החשמל הארצית, הן במקומות מרוחקים ומפוזרים שאין בהם תשתית הולכה, והן באזורים מאוכלסים, שם צפוי ביקוש החשמל לעלות על ההיצע ועל יכולת הייצור של רשת החשמל.

לורד אוסטין וחברי המשלחת התרשמו מתחנות הטעינה ההיברידיות, שהן הפתרון היחיד בעולם לטעינת רכב חשמלי ללא פליטות פחמן ובלי להסתמך על רשת החשמל - פתרון אמין ויעיל, שאינו מזהם את הסביבה.

אוהד זליגמן הוסיף, שהמהפכה החשמלית בתחום הרכב והצמיחה המהירה של מכירות רכבים חשמליים בישראל ובעולם חייבה חשיבה מחוץ לקופסה ופיתוח מערכת ייחודית לטעינת רכב חשמלי ללא חיבור לרשת החשמל. הטכנולוגיה המתקדמת - כולה פיתוח כחול-לבן.

 

לורד איאן אוסטין ואוהד זליגמן. צילום: מורג ביטן

 

גילי שביט - נשיא ג'נסל, אייזיק לוי - כלכלן משרד התחבורה הבריטי, רוני אייזקסון - מנהלת לשכת המסחר לישראל בשגרירות הבריטית, מתיו סאלטר - ראש לשכת המסחר לישראל בשגרירות הבריטית, לורד איאן אוסטין, אוהד זליגמן, אורן ביאלר - יועמ"ש אי וי מוטורס, ספי דיין - מנכ"ל אי וי מוטורוס. צילום: מורג ביטן

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty