מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה מבנים
לעמוד קודם

ועדת משנה לבחינת שוק השכירות למגורים

23/06/2022
זמן קריאה: 1.5 דק'

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה את הקמתה של ועדת משנה לבחינת שוק השכירות למגורים בישראל, ובחרה בח"כ יבגני סובה לעמוד בראשה. בוועדה יהיו חברים ח"כ לימור מגן תלם וחברי הכנסת רון כץ ואורי מקלב.

היו"ר ביטון הציג את ההצעה והזכיר את יוזמתו לקדם דירות קטנות לדיור בר השגה, שאותן יתאפשר להגדיל בעתיד. לדבריו, הוועדה מודאגת מקצב הפתרונות, בין היתר גם רכישת דירות לדיור הציבורי מתעכבת. "השוק הפרוע של שוכרי הדירות, חולשת השוכרים מול המשכירים ועליות המחירים הם דבר שמחייב טיפול פרטני, בקרה על משרדי הממשלה ואולי אף חקיקה שתיזום הוועדה ויוביל ח"כ סובה."

ההצעה אושרה פה אחד, בקולותיהם של היו"ר ביטון, ח"כ סובה, ח"כ ענבר בזק וח"כ אורי מקלב. לאחר מכן אמר ח"כ סובה, כי הוא מכיר את הנושא שנים, עוד מתקופת המחאה החברתית, אז היה עיתונאי.

סובה: "שוק השכירות בישראל פרוע ומצריך מעקב צמוד. הוועדה תפעל בהתאם להתפתחות בשוק הדיור ולתוכניות הממשלה, ותציג את תוצאותיה לממשלה." ובנימה אישית הוסיף: "אני גר שנים בשכירות. התחושה הזו של השוכרים כשמתקרב מועד חידוש, היא ממש לעבור אירוע כלכלי פסיכולוגי. יש חשש ממשי בכמה הולכת השכירות להתייקר."

ח"כ מקלב אמר, כי מעטים הנושאים בוועדת הכלכלה שעליהם יש מחלוקת בין הקואליציה לאופוזיציה, וכי אין ספק שהקמת הוועדה נובעת מדאגתו של היו"ר ביטון לחלשים. לדבריו, השכירות היא המרכיב המשמעותי ביותר בעליית המחירים שמתרחשת לאחרונה, וועדת משנה תוכל לראות את התמונה הכוללת.

 

צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty