מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה מבנים
לעמוד קודם

פינוי בינוי בכפר סבא: תוכנית מתחם סוקולוב יוצאת לדרך

23/06/2022
זמן קריאה: 1 דק'

תוכנית הפינוי-בינוי במתחם סוקולוב קודמה במסלול רשויות ביוזמת עיריית כפר סבא ובשיתוף התושבים, ואושרה בוועדה המחוזית.
מתחם סוקולוב שנמצא בין הרחובות הגולן לחרמון, מהווה מוקד משמעותי להתחדשות מרחב לב העיר וסמוך לציר ויצמן. התוכנית מציעה התחדשות מתחמית הכוללת מבני מגורים, מבנה מגורים מעורב תעסוקה ומבנה ציבור משולב מסחר, תעסוקה, מגורים ושטח ציבורי פתוח.

מדובר על כ-2,500 מ”ר שטחי מסחר בקומת הקרקע, וכ-2,500 מ”ר שטחי תעסוקה תוך תוספת של 90 יחידות דיור ל-44 יחידות דיור קיימות, סה”כ 134 יחידות דיור בתמהיל דירות מגוון כאשר 20% יחידות קטנות ובינוי בגובה מדורג.
התוכנית מכילה ייעול שטחים ציבוריים והפיכתם מחניון עילי קיים למבני ציבור המתפרסים על כ-8000 מ"ר, כיכר שכונתית חדשה עם דופן מסחרית באזור הצפון מזרחי. המתחם מתחבר לרשת השבילים הירוקה העירונית הקיימת ומאפשר את העצמתה. בתחום התוכנית וסביבתה מוגדרת שמירה על מערך העצים הבוגרים בהתאם לאישור אגרונום העיר.

כמו כן מוצעים 6 מבנים, בגבהי בינוי מדורגים; בין 6 ל-10 קומות לטובת שמירה על איכות האור והאוויר. בתחום הפרויקט מתוכננים במרתפי החנייה כ-317 מקומות חנייה וחניון ציבורי תת קרקעי תוך חיזוק רשת הולכי הרגל הירוקה הקיימת והעצמתה לטובת שיפור איכות חיי התושבים.
עיריית כפר סבא והוועדה המקומית קבעו כאחד מהיעדים העיקריים לקידום, את פיתוח והתחדשות העיר הוותיקה, אם באמצעות התחדשות בניינית לסוגיה או אם באמצעות תוכניות פינוי בינוי כמו זו שמתבצעת במתחם סוקולוב.

 

הדמיה: משרד דרמן ורקבל אדריכלות בע"מ

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty