מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה מבנים
לעמוד קודם

תביעת ליקויי בנייה בפרויקט מגורים בי-ם

23/06/2022
זמן קריאה: 1 דק'

56 דיירים בפרויקט "נוף עין כרם" ברחוב דרך כרמית בירושלים, הגישו תביעת ליקויי בנייה בסך מיליון ש"ח נגד יהודה רחמים חברה לבניין מירושלים, החברה היזמית של הפרויקט הכולל ארבעה בנייני מגורים. בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים נטען, כי הדירות והפרויקט נמסרו בראשית שנת 2017, וכבר אז התגלו ברכוש המשותף ליקויים אשר דווחו לנתבעת והועברו לטיפולה במסגרת אחריותה כדין.

במרוצת השנים, מציינים הדיירים, קיבלה הנתבעת מספר התראות לתיקון הליקויים שהתגלו בפרויקט, תוך צירוף חוות דעת המפרטות את הליקויים, אולם רק חלק מהליקויים בפרויקט תוקנו. ליקויים בעלי משמעות כגון רטיבות חוזרת ונשנית ברחבי הרכוש המשותף בפרויקט, בכלל זה בקומת המחסנים המשותפת לארבעת הבניינים ובקיר התמך של הפרויקט, לא תוקנו כנדרש למרות הזדמנויות שניתנו לנתבעת לתקן ליקויים אלה כנדרש.

הנתבעת, טוענים הדיירים, הכחישה את חומרת הליקויים, ולעיתים את הצורך לבצע תיקון או תיקון מקצועי, כפי שהיה מצופה ממנה וכמתחייב ממנה לפי הדין.

כך בנוגע לליקויים חמורים בקיר התמך של הפרויקט, אשר נתגלתה בו רטיבות חוזרת שהתפשטה והחריפה עם השנים, באופן שגורם רטיבות חוזרת ומתמשכת בקומת המחסנים והחניות. זהו מפגע אסתטי ותברואתי חמור, הגורם הצפות בשל חדירת מים מקיר התמך לגינות פרטיות, ומוציא לפרויקט כולו שם רע. קיימת גם רטיבות בקיר האבן העליון הסמוך לשביל העליון של הפרויקט, באופן שיוצר מפגע בעל משמעות הן בריאותי והן אסתטי.

בית המשפט התבקש לחייב את החברה לפצות את הדיירים בגין עלות ביצוע התיקונים, ירידת ערך דירותיהם, עוגמת נפש ואובדן ההנאה מהפרויקט.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty