מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה פרימיום
לעמוד קודם

לנד רובר יגואר בחגיגות 70 שנה למלכות אליזבת השנייה

13/06/2022
זמן קריאה: 2.5 דק'

החודש נחגגות בבריטניה 70 שנה למלכות אליזבת השנייה בחגיגות יובל הפלטינה. ביריית הפתיחה שהתקיימה בטקס רשמי, שהיה חגיגה של יצירתיות של אזרחי בריטניה וחבר העמים, כיכבו יגואר ולנד רובר והוצגו 26 רכבי יגואר ולנד רובר מבין רכבי המלכה. במסגרת החגיגות וכדי להנציח 70 שנות מלוכה, לנד רובר העניקה לצלב האדום הבריטי דיפנדר 130 חדש לציון תמיכתה בפעילות הארגון בבריטניה.

יגואר לנד רובר מחזיקה בשלושה כתבי ערבות מלכותיים וקשורה למשפחת המלוכה עוד בטרם הכתרת המלכה בשנת 1952.

בטקס השתתפו שניים מבין רכבי לנד רובר דיפנדר האהובים על הוד מעלתה, עם שלושה רכבי יגואר ולנד רובר מסרטי ג'יימס בונד, וכן קולקציה של מכוניות יגואר נדירות עם גג פתוח, בהן E-type דו-מושבית משנת 1965, סדרה 1, שהוזמן במיוחד בהתאמה אישית ועשה את הופעת הבכורה הפומבית במצעד. הרכב עבר שיפוץ חד-פעמי ושיפורים נעשו על ידי המכונאים המומחים של יגואר. נבחר צבע כחול מתכתי בהשראת דגל הממלכה המאוחדת.

עם רכבי יגואר ולנד רובר הנוספים שהשתתפו בטקס נמנה לנד רובר הראשון שנראה אי-פעם בעולם, ואשר נחשף בשנת 1948 בתערוכת הרכב באמסטרדם. בחגיגת תנועה של יגואר לעבר עתיד כלל-חשמלי, המצעד כלל רכב היברידי חשמלי F-PACE ו-I-PACE חשמלי, מסדרת המרוצים E-Trophy.

מהנדסי לנד רובר יעבדו עם נציגים מארגון הצדקה שבחסות המלכה כדי להתאים את דיפנדר 130 לצורכי הארגון לפני שיוכנס לשירות. לנד רובר תומכת בפדרציה הבינלאומית של חברות הצלב האדום והסהר האדום מאז 1954.

כריס דייוויס, ראש מחלקת משברים בבריטניה, אמר: "בהיותו הגרסה הארוכה ביותר של רכב זה שאי פעם נבנתה, נוכל לנצל את הקיבולת המוגדלת שלו כדי לשלב תכונות חדשות וייחודיות, אשר יתמכו טוב יותר בתגובת החירום שלנו ובעבודת התמיכה באמבולנס. יכולות השטח של הרכב יעניקו לנו את החופש להיכנס לשטחים נידחים ולהגיע לאנשים שנפגעו ממקרי חירום ומאסונות בכל בריטניה."

במסגרת הטקס, התהלוכה התוססת והצבעונית התפרסה לאורך שלושה ק"מ ועברה על פני המול וארמון בקינגהאם, כשהיא משקפת את נתיב ההכתרה מלפני 70 שנה. היא כללה יותר מ-10,000 מתנדבים ויוצרים החוגגים באמצעות קרנבל של אומנות, מוזיקה, תיאטרון וריקודים את כל אחד משבעת העשורים של המלכה על כס המלכות. רכבי יגואר ולנד רובר הופיעו כל המצעד, עם מעריצי מותג בולטים ואייקונים תרבותיים ברכב, מבר גרילס ועד ג'ואן קולינס.

בישראל נערכת חברת המזרח לשיווק מכוניות, יבואנית יגואר ולנד רובר, לאירוע אקסקלוסיבי של מועדון הלקוחות שלה, לציון חגיגות יובל הפלטינה למלכה אליזבת השנייה. האירוע יכלול קבלת פנים יוקרתית והרצאה של אורן נהרי: "הכתר: סיפורה של המלוכה הבריטית לרגל 70 שנה למלכות אליזבת השנייה".

בהרצאה ייחשפו השמות הגדולים בממלכה והסיפורים הקשורים בהם, הדמויות, השמועות, האנשים שעל ראשם נח הכתר, כיצד שלטו והביאו אי קטן לשלוט בחלק ניכר מהעולם, ומדוע אנו ממשיכים לעקוב בשקיקה אחרי עלילות יורשיהם, וגם כיצד המשפחה הזו - וקודמותיה שישבו על כס המלוכה האנגלי - ממשיכות לרתק אותנו, וכיצד הם עדיין מחזיקים מעמד?

 

יגואר לנד רובר - חגיגות 70 שנה למלכות אליזבת השנייה. צילום: יחצ

 

מימין: הכנת רכבי לנד רובר. צילום: יחצ חול; יגואר לנד רובר - תהלוכת רכבי המלכה. צילום: יחצ חול

 

Jaguar Bespoke E-Type 1965. צילום: יחצ חול

 

לנד רובר, רכב המלכה. צילום: יחצ חול PJP Preview

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty