מגה מיכשור
מדורים
בינה מלאכותית
לעמוד קודם

Cogniteam הטמיעה פתרון Connext DDS של RTI המאפשר תקשורת זמן אמת לרובוטים אוטונומיים דרך הענן

08/02/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

קוגניטים (Cogniteam), המפתחת תוכנות AI מתקדמות לענף הרובוטיקה, בחרה בפלטפורמת DDS של חברת RTI (Real-Time Innovations), ספקית התוכנה הגדולה ביותר למערכות אוטונומיות בזמן-אמת, המיוצגת בישראל על ידי מטריקס מוצרי תוכנה.

קוגניטים מפתחת ומשווקת פלטפורמת ענן המאפשרת ניהול, ניטור ושליטה של רובוטים וציי רובוטים בכפיפה אחת. הפתרון מאפשר לחברות המפתחות רובוטים להגיע לשוק בצורה קצרה ומהירה כך שהן יוכלו להתמקד בפיתוח הרובוט והאוטונומיה שלו בעוד שכל פעולות הניהול והתחזוקה יתבצעו דרך הענן של קוגניטים. פתרון RTI-DDS מאפשר לקוגניטים התממשקות מהירה עם ובזמן אמת עם המידע המגיע מחיישני הרובוטים.

קוגניטים הגדירה פתרון גנרי המותאם לפלטפורמות רובוטיות הפועלות - ביבשה, באוויר ובים.

הפתרון מספק מקסימום פונקציונליות ממערכות ההפעלה הייעודיות לרובוטים תומכי ROS,ROS2 וקישוריות מיטבית בין מערכות.

את הטמעת הפתרון בקוגניטים הובילה מטריקס מוצרי תוכנה, נציגתה של RTI בישראל, שפיקחה על התהליך וסיפקה תמיכה טכנית לאורך כל שלבי האינטגרציה.

"כלים חדשים ומלהיבים צצים ברובוטיקה כל העת, ומטרתם לאפשר קישוריות בין מערכות, רכיבי- קצה ובענן", אמר ארי יקיר, סמנכ"ל מו"פ בקוגניטים. " RTI DDSעשתה בדיוק את מה שהיינו צריכים, החל מהוספת פונקציונליות בין ספריות לאחזור נתונים קריטיים ממכשיר הקצה, האצת קו זמן הייצור שלנו וקידום פיתוח פלטפורמה רובוטית".

"פתרון RTI DDS, מהווה יתרון עצום למפתחים המשתמשים בו כיוון שהוא מאפשר העברת וניטור נתונים ומשתמשים בזמן אמת מרובוטים לענן. הפתרון מאפשר לקוגניטים להיות החברה הראשונה המאפשרת תמיכה במגוון רחב של פלטפורמות רובוטיות אוטונומיות דרך הענן", אומר יריב ענבר, מנהל אגף פתרונות זמן אמת במטריקס מוצרי תוכנה ומוסיף " RTI DDSכוללת ממשק פיתוח ויכולות אינטגרציה מתקדמות המצמצמות עלויות לאורך מחזור החיים של המערכת, מפיתוח ראשוני ואינטגרציה, דרך תחזוקה ושדרוגים שוטפים. הודות ליכולות אלו, קוגניטים השיגה שינוי קוד מקור ממערכת ההפעלה ROS ל-ROS 2 בחודש אחד בלבד, בהשוואה לזמן המקובל בשוק של שלושה עד שישה חודשים, דבר שחוסך לחברה זמן יקר ערך וכסף רב".

"רובוטיקה מאפשרת אוטונומיה יעילה ויציבות כמעט בכל תחום," מוסר מארק הארי, מנהל פיתוח שווקים מסחריים ב-RTI. "הפלטפורמה כוללת ממשק פתוח ויכולות אינטגרציה מתקדמות הגורמות להפחתת הוצאות לאורך כל המערך, מפיתוח ואינטגרציה ראשוניים דרך תחזוקה ושדרוגים תקופתיים. אנחנו גאים על הקשר המתמשך עם קוגניטים ושמחים להעניק לה פתרון חדשני מעין זה".

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן