מגה פרמיום
חדשות
חדשות חשמליות
לעמוד קודם

אודי Q8 e-tron 55 קוואטרו עם מתיחת פנים

16/05/2023
זמן קריאה: 3 דק'

צ'מפיון מוטורס, יבואנית אודי בישראל, החלה לשווק את SUV הפרמיום Audi e tron תוצרת אינגולשטט עם מתיחת פנים ובשם חדש: Q8 e-tron 55 בשתי גרסאות: קלסית ו-Sportback.

לרכבים בתצורתם העדכנית חבילה ל-SUV חשמלי באיכות פרמיום, והם כוללים מגוון שדרוגים בעלי משמעות. בראשם טווחי נסיעה עירוניים גדולים, עד 557 ק"מ לגרסה הקלסית ועד 564 ק"מ לדגם Sportback. נעשה שימוש בטכנולוגיית סוללה חדשה בעלת קצב טעינה מהיר (DC) וקיבולת טובים יותר, מקדמי גרר משופרים, אבזור פנים עשיר יותר מרמת הכניסה, תא נוסעים בממשק טכנולוגי עדכני ומגוון רחב של מערכות בטיחות מתקדמות.

המחיר של Audi Q8 e-tron 55 יהיה 599,500 ש"ח, והמחיר של Audi Q8 e-tron Sportback 55 יהיה 619,500 שקלים. לאלה מתווספת אגרת רישוי של 558 שקלים.

ל-e-tron Sportback Q8 אלמנטים עיצוביים חדישים וממדים נדיבים. אורכו 4,915 מ"מ, רוחבו 1,937 מ"מ, גובהו 1,633 מ"מ ובסיס הגלגלים בן 2,927 מ"מ. למכונית שתי גרסאות מרכב נפרדות. לגרסת Sportback מרכב קופה בעל חמש דלתות ומראה דינמי וספורטיבי.

בחלקו הקדמי של הרכב סבכה בולטת יותר, גריל מעוצב וכונסי אוויר גדולים יותר. מאחור להב מעל הדיפיוזרים. הרכב מעוטר בסבכה בשלושה ממדים. גג הרכב פנורמי חשמלי, בחלקו הקדמי פגושי Advanced, בתוספת חבילת עיצוב High Gloss וחישוקים בעיצוב 5 זרועות דינמי ו-20".

ביחידות התאורה טכנולוגיית Martix LED המאפשרת מיסוך אוטומטי של הרכבים ממול או רכבים מלפנים במצב אור גבוה. הטכנולוגייה יכולה לזהות ולמסך מספר רכבים בו-בזמן, ובעצם מאפשרת תאורה מרבית לנהג ללא סנוור משתמשי הדרך. הטכנולוגיה גם מאפשרת להתאים את אלומת האור במצב של אור דרך.

ל-Audi Q8 e-tron בחבילת אבזור luxury טווח נסיעה עירוני מרבי של עד 557 ק"מ בטעינה אחת, ול-Audi Q8 Sportback e-tron טווח נסיעה עירוני מרבי של עד 564 ק"מ (נתוני WLTP).

לרכב אווירודינמיות משופרת בזכות כוונון תריסים דינמי משתנה, הגדלת כונסי האוויר וספוילרים הממוקמים לפני הגלגלים. ניכרת הפחתה של ממש במקדם הגרר של גרסת הבסיס, מ-0.28 ל-0.27 בלבד, ושל גרסת Sportback, מ-0.26 ל-0.24.

 

 

המנועים החשמליים ממוקמים בשני סרני הרכב. לשתי הגרסאות הספק מרבי של 408 כ"ס ומומנט של 67.7 קג"מ (במצב Boost) בהנעת Quattro עם סוללות ליתיום יון משודרגת, בקיבולת של 106 kWh, עם יכולת טעינה מהירה (DC) ב-170 kWh.

לסוללה טכנולוגיה חדשה שמאפשרת 20% יותר אנרגיה דחוסה לאותו גודל של חלל הטענה לסוללה. התאוצה מ-0 ל-100 במצב Boost היא 5.6 שניות. לדגם מתלי אוויר אדפטיביים והיגוי פרוגרסיבי.

ל-Audi Q8 e-tron תא נוסעים ידידותי וטכנולוגי, בכל אבזור עשיר המספק את חוויית המשתמש החדשנית של Audi. בתא שלושה מסכים: שני מסכי מגע מתקדמים עם ממשק MMI Touch - מסך עליון בגודל 10.1" ומסך תחתון בגודל 8.6" - ומסך נתונים (לוח מחוונים דיגיטלי) Audi Virtual Cockpit בגודל "12.3, כולל מערכת ניווט מקורית.

בתא הנוסעים מערכת שמע עם עשרה רמקולים בהספק 180W, ממשק BT, בקרת אקלים מפוצלת לארבעה אזורים, מראות חיצוניות מתקפלות, מתכהות ומתכווננות חשמלית עם חימום וזיכרונות, מושבים קדמיים מתכווננים חשמליים עם תמיכה לגב התחתון ואפשרות חימום, זיכרונות לכיוון מושב הנהג, הגה עם 4 זרועות ושליטה על המולטימדיה, טעינה אלחוטית לטלפון נייד, ריפודי עור משולב, חבילת תאי אחסון, חבילת תאורה פנימית מורחבת, ספי דלת בגימור אלומיניום ותאורת LED Welcome Lights.

חבילת Luxury כוללת מערכת שמע B&O עם 16 רמקולים בטכנולוגיית 3D Sound בהספק 705W, אוורור למושבים הקדמיים, מושבי Contour קדמיים מתכווננים חשמליים עם תמיכה לגב התחתון וזיכרונות, ריפודי עור Valcona, ספי דלת מוארים בגימור אלומיניום וסגירה רכה (servo) לדלתות הרכב.

המפרט הבטיחותי של e-tron Q8 כולל מגוון מערכות בטיחות מתקדמות: בקרת שיוט אדפטיבית, בקרה אקטיבית לסטייה מנתיב, זיהוי שטח מת, חניה אוטומטית, ניטור מרחק מלפנים ובלימה אוטומטית בעת חירום, עזר לסיוע בכניסה לצומת ולמניעת התנגשות מאחור, מצלמות היקפיות 360, מניעת סנוור, חיישני חנייה היקפיים עם חיווי ויזואלי ו-6 כריות אוויר.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן