מגה פרמיום
חדשות
חדשות חשמליות
לעמוד קודם

וויה דונגפנג הושק בישראל

01/02/2023
זמן קריאה: 3 דק'

מטרו מוטור השיקה בישראל את VOYAH, חטיבת היוקרה של DONDFENG. וויה הוא מותג הרכב החשמלי השלישי של מטרו בישראל ואחד משלושת קונצרני הרכב הגדולים בסין. וויה מביאה לישראל את FREE, SUV-D חשמלי מוקפד, עמוס טכנולוגיה ואבזור שיתחרה בקטגוריית הפרמיום. זה הדגם הראשון שהחטיבה מייצאת אל השוק האירופי. DONGFENG MOTOR שנוסד ב-1969, מחזיק בבעלותו שמונה מותגי רכב וכבר מכר יותר מ-55 מיליון יחידות.

ל-FREE סוללה (CATL) הגדולה בקטגוריה, בעלת קיבולת של 106 קוט"ש. הסוללה מספקת טווח נסיעה של כ-500 ק"מ (WLTP). משך הטעינה ב-DC (20%-80%) הוא 45 דקות. שני מנועים חשמליים מספקים 489 כ"ס ו-73 קג"מ, ומביאים את FREE מעמידה ל-100 קמ"ש בתוך 4.4 שניות. מידות: אורך 4,905 מ"מ, רוחב 1,950 מ"מ, גובה 1,660/1,645 מ"מ, בסיס גלגלים 2,960 מ"מ ומשקל 2,415 ק"ג.

FREE VOYAH פותח בשיתוף סדנת ITALDESIGN, חברת עיצוב והנדסה. עיצוב הרכב מבוסס על Kunpeng - חיה גדולה מהמיתולוגיה הסינית, שחציה דג וחציה ציפור. פנסי לד נמשכים מאחור ולאורך חזית הרכב. שבכה אנכית משתפלת, ידיות מוסתרות וחישוקי טורבינה במרכז צמיגי מישלן "20, משלימים עיצוב חיצוני יוקרתי ומאופק. תא הנוסעים שואב אלמנטים עיצוביים מעולם סירות הפאר.

ברשימת האבזור: מסך טריפלקס המורכב משלושה מסכים בגודל 12.3", הראשון בעולם שאפשר להרים ולהוריד. באמצעות מסכים אפשר לשלוט בכל פונקציות הרכב. אפשר להחליף בין מיקומי מסכי המגע בגרירה. המסכים הפרוסים מקצה לקצה, ומותקנים בתוך תושבת מסגסוגת מגנזיום בעלת חוזק גבוה וצפיפות נמוכה. חמישה מצבי נהיגה מכוונים אוטומטית את גובה תושבת המסכים ואת מתלי האוויר האדפטיביים, שלהם שלושה מצבי גובה - שטח, כביש וביצועים.

ל-VOYAH FREE גג זכוכית פנורמי מתכהה, בעל טכנולוגיית זכוכית אלקטרו-כרומית. שיעור בידוד ה-UV הוא יותר מ-99.9%, וזמן התגובה של ההתכהות הוא פחות משנייה. אפשר לכוונן את עוצמת העברת האור לעשר דרגות, מאיטום מוחלט לשקיפות מוחלטת.

 

צילום: יצרן

 

שתי מצלמות פנים מאפשרות תיעוד פנימי ושליטה על מערכת המולטימדיה באמצעות מגוון מחוות, כולל מענה לשיחות וניתוקן, השתקה והגברה של האודיו. מושבי מחלקה ראשונה ארגונומיים עטופים בעור טבעוני היפואלרגני ובחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה, בעלי ריפוד בעל שתי דרגות קשיות. למושבים הקדמיים התאמה אישית חשמלית ל-12 כיוונים. יש להם מערכות קירור, חימום ועיסוי פניאומטיות ב-8 נקודות, שני מצבי עיסוי ו-3 עוצמות.

מערכת סאונד סופר פרמיום עם עשרה רמקולים HiFi של חברת DIN AUDIO מתכתבת עם תאורת האווירה הניתנת לשליטה לפי קצב המוזיקה. מערכת בקרת אקלים חכמה מגיעה עם שלושה סוגי ריח, הפחתת רעש אקטיבית לשיחות נכנסות, הסרת אדים אוטומטית ומערכת ניקוי עצמי.

הרכב והידיות נפתחים עם התקרבות הנהג, פתיחת תא המטען מתאפשרת ללא מגע יד, יש יכולת חניה אוטונומית ועוד.

מערכות טכנולוגיות מתקדמות אחרות: מערכת NIGHT VISION אינפרא אדום מסייעת למערכות הבטיחות האוטונומיות; מערכת ניטור עייפות בנהיגה מגיבה בהפצת ריח מעורר והפעלה פתאומית של המזגן, ניטור וידאו של המושב האחורי ועוד.

ניתנות 5 שנות אחריות יצרן ו-8 שנות אחריות על הסוללה. כל רוכש יקבל הטבות ל-VOYAH CLUB, בהן 3 שנים טיפולים ללא עלות, איש קשר זמין 7\24, שירות תיקונים עד הבית, איסוף הרכב והחזרתו, קבלת רכב חלופי ומוקד שירותי דרך 7\24.

מחיר PRE-LAUNCH עד ה-1 במרס: 379,985 ₪. לאחר 1 במרס: 389,985 ₪.

במרס ייפתח אולם התצוגה החדש של המותג בהרצליה. בקניון רמת אביב בתל אביב הוצבה עמדת פופ אפ עם ה-FREE להתרשמות ולקבלת סקירה מלאה מאנשי מטרו.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן