מגה פרמיום
חדשות
חדשות מכוניות
לעמוד קודם

אודי S8 בגרסה ספורטיבית

24/04/2023
זמן קריאה: 2 דק'

חטיבת אודי מבית צ'מפיון מוטורס מרחיבה את היצע דגמי היוקרה ומנחיתה בישראל את הגרסה הספורטיבית לדגם הסלון היוקרתי שלה, אודי S8. הדגם מעניק חווייה אלגנטית ומוצע עם הטכנולוגיה המתקדמת של Audi, ביצועים ספורטיביים ומעטפת של רכב סלון-יוקרה עליון בהיצע של המותג. מחיר: 1,350,000 ₪, בתוספת אגרת רישוי בסך 5,033 ש"ח.

העיצוב החיצוני מבליט את נוכחות הרכב על הכביש עם גריל רחב יותר, כונסי אוויר "זקופים" יותר ופנסים המשתלבים לקו מתאר ייחודי. מאחור 4 יציאות מפלט. לרכב תאורת Digital Matrix LED קדמית, חלון גג פנורמי חשמלי, חבילת עיצוב חיצונית High Gloss, קליפרים בצבע שחור עם סמל S וחישוקי 5 זרועות כפולות בעיצוב כוכב 21". אורך ה-S8 הוא 5,190 מ"מ, ובסיס הגלגלים שלו הוא 2,998 מ"מ.

ל-S8 מנוע V8 בנפח 4.0 ליטרים לחוויית נהיגה ספורטיבית מצטיינת, בשילוב הנעת quattro ותיבת Tiptronic בעלת שמונה הילוכים. למנוע הספק עוצמתי של 571 כ"ס, תאוצה מ-0 ל-100 ב-3.8 שניות ומומנט של 81.6 קג"מ ב-2,050 עד 4,500 סל"ד. המהירות המרבית היא 250 קמ"ש.

הנעת ה-quattro הקבועה לארבעת הגלגלים כוללת דיפרנציאל מרכזי בנעילה עצמית, בתוספת דיפרנציאל ספורטיבי המחלק באופן אקטיבי את המומנט בין הגלגלים האחוריים בפניות חדות, עם היגוי דינמי לארבעת הגלגלים. בשל כל אלה התנהלות הרכב ספורטיבית ויציבה במיוחד.

לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 12.3" בתוספת מסך מגע מרכזי בממשק MMI Plus 10.1", ממוקם במרכז, ומשמש לשליטה במערכת הבידור והניווט. צג מגע 8.6" מיועד להפעלת בקרת האקלים ומאפייני הנוחות.

לדגמי S8 אבזור נרחב ועשיר, כולל מערכת סאונד פרמיום Bang & Olufsen עם 17רמקולים ו-16 ערוצים, בהספק 730W, בטכנולוגיית 3D, הגה 3 זרועות בתיפור עור עם פקדי העברת הילוכים ושליטה על מערכת המולטימדיה, מושבים קדמיים Sport Contour מתכווננים חשמלית עם זיכרון ותמיכה לגב התחתון הכוללים גם חימום, עיסוי ואוורור.

 

 

עוד ברכב: מראות חיצוניות מתכווננות חשמליות מתכהות ומתקפלות עם חימום וזיכרונות, שמשות אקוסטיות לבידוד רעש חיצוני, טאבלט לשליטה על מערכות הרכב ליושבי המושב האחורי, חיפוי פנים אלומיניום מוברש בגוון מט כהה, דיפוני פנים וחיפוי ידית הילוכים Carbon, מערכת בקרת אקלים מפוצלת לארבעה אזורי שליטה, ריפודי עור Valcona עם תפירת יהלום, מפתח חכם, חבילת תאורה פנימית מורחבת וסגירה רכה (servo) לדלתות, מערכת לטיהור האוויר ברכב, משטח טעינה אלחוטית, וילונות מתכווננים חשמליים למושבים האחוריים ותאורת קריאה ליושבים מאחור.

במפרט הבטיחותי מגוון עשיר של מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט: ניטור מרחק מלפנים ובלימה אוטומטית בעת חירום, סיוע במניעת התנגשות מאחור, בקרת שיוט אדפטיבית, סיוע בזיהוי כלי רכב בשטח המת, בקרה אקטיבית על סטייה מנתיב, סיוע בכניסה לצומת, מצלמות היקפיות 360, חניה אוטומטית, חיישני חניה היקפיים ו-8 כריות אוויר.

עוד במפרט: חיווי על ירידת לחץ בצמיגים, תאורת Digital Matrix LED קדמית חדשנית הכוללת 1.3 מיליון מיקרו-מראות זעירות בכל פנס לשליטה מרבית על פיזור התאורה. למערכת זו פונקציות תאורה חדשניות: אור נתיב ואור התמצאות. בכבישים מהירים, אור נתיב יוצר "שטיח" אור לפני הרכב תוך שהוא מאיר את הנתיב של הנהג בבהירות ובהתאמה דינמית לשינויי הנתיב. במצב עמידה, תאורת OLED אחורית מאירה באור גבוה לצורך אזהרה בעת זיהוי רכב מאחור המתקרב למרחק של שני מטרים.

 

צילום: יצרן

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן