מגה פרמיום
חדשות
חדשות מכוניות
לעמוד קודם

החל השיווק של במוו M4 CSL

15/02/2023
זמן קריאה: 2 דק'

דלק מוטורס החלה לשווק את BMW M4 CSL (Coupe Sport Lightweight). למכונית החדשה יחידת כוח עוצמתית ושדרוגי שלדה ספציפיים לנהיגת מסלול, לצד נתוני תאוצה מרשימים: 3.7 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש ו-10.7 שניות מ-0 ל-200 קמ"ש. המשקל העצמי של M4 CSL הוא 1,625 קילוגרם. יחס הספק (כ"ס) למשקל (ק"ג) של 2.95 ק"ג לכ"ס, מספק פלטפורמה אידיאלית לנהיגה עילאית.

יבואנית BMW הצליחה לשים את ידה על שתי יחידות (מתוך 1,000 בלבד שיוצרו בעולם), וממשיכה את חגיגות ה-50 שנה לחטיבת הביצועים עם היצע מרשים של מכוניות ספורט-קצה: M3 ו-M4 בגרסאות Competition, וכן M3 בגרסת CS ו- M2שצפויות להגיע במשך השנה. מחיר: מ-1,150,000 ₪.

השימוש במושבי באקט M Carbon הפחית את המשקל ב-24 ק"ג בהשוואה למושבים סטנדרטיים שמותקנים ב-.BMW M4 21 ק"ג נוספים הושלו על ידי הסרת המושבים האחוריים. נעשו גם שינויים ברכיבים טכניים, כולל תוספת של בלמים קרמיים מסוג M Carbon וחישוקי סגסוגת קלה מיוחדים שהורידו את הנתון ב-21 קילוגרם נוספים.

לפנסים הקדמיים תאורת יום DRL צהובה. פנסי BMW Laserlight המגיעים כסטנדרט, מזכירים את המראה של מכוניות מרוץ GT. לפנסי ה-LED האחוריים טכנולוגיה שמופיעה לראשונה במכונית בייצור סדרתי. לכיסויי הזכוכית שלהם שזורים חוטי-אור המוארים בטכנולוגיית לייזר, ליצירת חתימת אור ייחודית שאי אפשר להתעלם ממנה.

יחידת הכוח מבוססת על אותו מנוע בעל שישה צילינדרים בטור בטכנולוגיית M TwinPower Turbo שנמצא במכונית המרוץ BMW M4 GT3. המפתח להגברת הכוח הזה היה עלייה בלחץ המרבי של שני מגדשי הטורבו מ-1.7 בר ל-2.1 בר והתאמות ספציפיות לדגם בניהול המנוע. המנוע של BMW M4 CSL מפתח מומנט שיא בין 2,750 ל-5,950 סל"ד, וההספק המרבי הוא 551 כ"ס. הכוח מועבר לגלגלים האחוריים באמצעות תיבת שמונה הילוכים M Steptronic עם Drivelogic.

בטכנולוגיית השלדה שפע של שדרוגי פרטים שהותאמו למאפייני הביצועים של יחידת הכוח. בתא המנוע, פלטה קדמית שפותחה מאפס מעלה את קשיחות הגוף של BMW M4 CSL החדשה. כיול מתלים ייחודי לדגם משלב בולמי זעזועים M אדפטיביים וקפיצים בגובה ובקשיחות - שמונה מילימטרים פחות.

 

 

פונקציית M Traction Control עם כוונון מסלול ספציפי לדגם מאפשרת לנהג להגדיר ספי התערבות אינדיבידואליים להגבלת החלקת גלגלים. על משטחים יבשים, שלבים 1 עד 5 של M Traction Control עוזרים לנהג לבצע סחיפות מבוקרות. לחישוקי סגסוגת קלה M עיצוב בלעדי (19 אינץ' בציר הקדמי ו-20 אינץ' מאחור). הצמיגים פותחו במיוחד לדגם זה, במידות 275/35 ZR19 (קדמי) ו-285/30 ZR20 (אחורי).

מושבי M Carbon מגיעים עם כיוון חשמלי מלא וניתנים לחימום. משענות הראש ניתנות להסרה ומאפשרות שילוב של מערכת חגורות שש נקודות.

מאפיינים נוספים: גלגל הגה M Alcantara, דיפון גג בצבע שחור, פסי גימור פנימיים מסיבי פחמן, תגי CSL במושבים, בקונסולה המרכזית ובפאנל האחורי, ותצוגות ספציפיות ל-M. עיטורי עור מרינו וחגורות בטיחות M מוצעים כסטנדרט. בתא האחורי שתי יחידות אחסון ייעודיות לקסדות. בסביבת הנהג נמצא מערך הקישוריות המתקדם BMW Live Cockpit Professional הכולל מסך 12.3 אינץ' ולוח מחוונים בגודל 10.25 אינץ'. אלו מאפשרים להציג נתונים בזמן אמת של תפקוד מערכות הרכב הייחודיות לדגמי M.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן