מגה פרמיום
חדשות
חדשות מכוניות
לעמוד קודם

סדרת 3 חדשה ל-BMW

06/06/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

סדרת הרכבים 3 של BMW קיימת כבר קרוב ל-50 שנים. בזמן הזה יצרו הרכבים את הבסיס ל-BMW כמותג מצליח. סדרת 3 מציעה הנאה מנהיגה בתחום רכבי היוקרה. לאורך השנים הציגה BMW התקדמות טכנולוגית ותרמה רבות לעיצוב, לדינמיקה ולחדשנות. המוניטין של BMW כאחד היצרנים המובילים בתחום הרכבים הפרטיים בעולם, נעשה אפשרי גם בזכות סדרת 3 המוצלחת.

כעת BMW משיקה דור חדש של סדרה 3, שתורכב מרכב סדאן (3 Series Sedan) ומרכב סטיישן (3 Series Touring). הרכבים אמורים להיכנס לשלב הייצור הרשמי כבר בחודש יולי הקרוב. מלבד מפעל הבית במינכן, הרכב החדש ייוצר במפעלים משניים בסאן לואיס פוטוסי (San Louis Potosi) שבמקסיקו ובמפעל שנייאן (Shenyang) הסיני. המדינות הכי חשובות ל-BMW מבחינה מסחרית הן סין, גרמניה, בריטניה ומדינות אירופיות נוספות. גרסת הסטיישן מבוקשת בעיקר באירופה.

בין התכונות הבולטות של סדרת הדגמים 3: מגוון רחב של מנועים ויחידות כוח הזמינות ללקוחות. הרכבים יימכרו עם אחד מבין ארבעה מנועי בנזין לבחירה, ויוצעו לבחירה ארבעה סוגים של מנועי דיזל. וזה לא הכול: בטווח הדגמים החדש יש גם גרסאות היברידיות עם יכולת מעבר לאופציה חשמלית.

הרכב החדש צורך 7.3 ליטרים ל-100 ק"מ נסיעה בממוצע. העיצוב החיצוני והפנימי של רכבי BMW החדשים מוגדר על ידי קווים ברורים, אלגנטיים ומודרניים, עם נגיעה ספורטיבית. אפשר להזמין רכב בגימור חיצוני מקורי, כולל החלפה של הגלגלים הסטנדרטיים בגלגלי סגסוגת קלי משקל. אפשר גם לשדרג כל פרט וחלק ברכב לפי טעמו של הרוכש.

בדומה לסדרות רכבים חדשות אחרות של BMW, גם לסדרה 3 מערכת סיוע ממוחשבת iDrive. המערכת מבוססת על מערכת הפעלה מקורית של BMW, שבדור הזה קיבלה עדכון תוכנות חדש. לרכבים גלגלי 17 אינץ' (18 אינץ' בגרסה ההיברידית) והם מבוססים על מתלה סטפטרוניק (Steptronic) המקורי של BMW. המנועים מספקים בין 150 ל-286 כ"ס, בהתאם לגרסה הנבחרת של הרכב. יש גם מנוע מחוזק, חלק גימור ספורטיבי מקורי של BMW, סדרת M. המנוע מבוסס על שישה צילינדרים ומספק 340 כ"ס.

הגרסה ההיברידית של BMW 3 מקדמת את מאמץ החשמול. בסדרה ההיברידית של BMW 3 דגם סדאן (צריכה של עד 23.4 קילוואט-שעות ל-100 ק"מ) סוללה חדשה של BMW, דור חמישי לסוללות החשמליות המתקדמות של החברה. הסדרה מייצגת קפיצה טכנולוגית ומציעה שיפור באפקטיביות של המערכות.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן