מגה פרמיום
כתבות
מגה משפט
לעמוד קודם

בעיות מנוע ברכב החדש

31/01/2024
זמן קריאה: 1 דק'

חברת סמלת מוטורס מפ"ת נתבעת בבימ"ש השלום בחיפה לשלם 453,000 ש"ח לדב אלקיים ממושב היוגב בטענה לאי גילוי או הטעיה מתמשכת וחוזרת בנוגע לרכב יוקרה ייחודי מסוג פנאי שטח, מתוצרת קרייזלר, דגם רנגלר משנת ייצור 2020.

לדברי אלקיים, הרכב הוצג כחדש וגובה במסמכים שאינם משקפים את מצב הרכב לאשורו. הוא הוצג ללא כל בעיות או תאונות או פגמים. ואולם בטרם חלפה שנה או תקופת האחריות, נתגלו במנוע הרכב, שהיה פגום, בעיות שעליהן הוא התריע לחברה. אלא שזו פעלה בניגוד למקובל בלשון המעטה, ולא טיפלה בבעיה בהתאם לסטנדרט טיפול מקובל.

עקב כך גדל הפגם האמור עד כדי הרס מוחלט של המנוע. לדברי אלקיים, חברת סמלת מוטורס הסירה מעצמה כל אחריות, והטילה עליו את האשם בקרות הנזק. אלקיים מציין בתביעתו, כי נאלץ להחליף מנוע, שנטען בפניו שהוא חדש, באמצעות מרכז השירות של החברה בעפולה, לאחר שדחה את הצעתה של החברה לרכוש ממנה מנוע חדש תמורת סכום מוערך של כ-146,000 ש"ח.

בתביעה נאמר, כי מומחה מטעמו של התובע, דני סער, המשמש מומחה מטעם בית המשפט או מגשר או בורר גילה, כי סמלת מוטורס ידעה או הייתה צריכה לדעת במועד המכירה על אודות הפגם המהותי במנוע, שיש בו סיכון בטיחותי. עוד גילה, כי החברה לא איתרה את התקלה ולא טיפלה בה כנדרש בכל אחד מביקוריו של התובע אצלה, כפי שהיה מצופה בהתאם לתקנים ולסטנדרט המקובל. הדבר גרם לנזק ממשי למנוע הרכב ולחלקים אחרים. אף לאחר מכן פעלה החברה בניגוד לדין, עת התקינה מנוע פגום אחר, שעודנו מייצר בעיות, ועליו שילם התובע ועודנו משלם.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן