מגה פרמיום
כתבות
מגה משפט
לעמוד קודם

בקשה לתביעה ייצוגית: מעטפת גלגל ההגה בטסלה

30/08/2023
זמן קריאה: 1.5 דק'

בקשה לאישור תביעה ייצוגית הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד נגד החברות טסלה מוטורס ישראל מפ"ת ו-TESLA מארה"ב. במוקד בקשת האישור עומדים רכבים מסוג טסלה המיוצרים על ידי TESLA ומיובאים ומשווקים בישראל על ידי טסלה מוטורס (מחיר כל כלי רכב הוא בסביבות רבע מיליון ש"ח).

לטענת המבקשים, מיכאל מנקר תושב שדה ניצן וראיד דעאס תושב טירה, גלגל ההגה המותקן בכלי הרכב תוכנן, יוצר או הותקן באופן פגום ולקוי, הגורם להיווצרותם של התנפחויות, קילופים וקרעים בשכבת המעטפת שלו. הפגם בולט לעין ובעל השלכות הן במישור האסתטי והן במישורים נוחות נהיגה, עשיית שימוש סביר ברכב והנאה ממנו. תופעה חמורה זו מתרחשת בחלוף פרק זמן קצר ביותר של שימוש סביר ורגיל בכלי הרכב, שנים אחדות. כך אירע למשל בעניינם של המבקשים - בחלוף שנתיים בלבד ממועד ייצור הרכב.

בבקשה נאמר, כי לצורך תיקונם של ההתנפחויות, הקילופים והקרעים המופיעים בגלל ההגה בכלי הרכב והנובעים מהפגם האמור, נדרשים בעלי כלי הרכב להחליף את גלגל ההגה בשלמותו ולשאת לשם כך בעלות כספית ניכרת של אלפי ש"ח. לטענת המבקשים, על אף מודעותן לפגם האמור, טסלה מוטורס ו-TESLA מתנערות מאחריותן ומסרבות לשאת בעלות ההחלפה של גלגל ההגה.

המבקשים הם בעלי כלי רכב מסוג טסלה 3 שנתון 2021. כפי שעולה מחוות הדעת התומכת בבקשתם, האפשרויות העשויות לשמש בסיס המחולל את הפגם בייצור, אינן ידועות לאשורן באופן ודאי בשלב זה של הגשת בקשת האישור, אך כבר כעת ברור כי לבעלי כלי הרכב אין יד ורגל בפגם. הסיבות לכאורה לקיומו של הפגם הן בלי למצות: בחירת חומרים לקויה, ליקוי בייצור חלקי ההגה וליקוי בהרכבת ההגה.

לדברי המבקשים, על כך קיומו של פגם בייצור כלי הרכב אפשר ללמוד מהמיקום האחיד שבו מופיעים ההתנפחויות והקרעים על גבי גלגל ההגה, שכן לפי דיווחים ופרסומים רבים ברשתות, וכפי שעלה בעניינם עצמם, הקילוף וההיקרעות של מעטפת ההגה מופיעים בחלקו העליון של גלגל ההגה.

 

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
1.
17/10/2023
מי שרוצה להצטרף לתביעה
עוה"ד עידן איידן, דוד תירוש ו-חן פלג בטל. 03-5246141
2.
14/10/2023
הצטרפות לתביעה
האם אפשר להצטרף לתביעה הייצוגית
כותרת
תוכן