מגה פרמיום
כתבות
מגה משפט
לעמוד קודם

הסדר פשרה: ריקול לג'יפ גרנד צ'רוקי

09/01/2023
זמן קריאה: 1 דק'

הושג הסדר פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה במחצית חודש פברואר אשתקד נגד חברת סמלת מוטורס מפ"ת, בטענה למחדלים קשים ומתמשכים מצידה בקשר לטיפול בתקלה בטיחותית סדרתית ברכב ג'יפ גרנד צ'ירוקי מהשנים 2013-2011.

בבקשה נטען, כי תקלת הבטיחות נוגעת לכשל במשאבת הדלק, העלול לגרום כיבוי פתאומי של המנוע במהלך נסיעה, ועקב כך עלולה להתרחש לפתע תאונת דרכים. המבקשות, קרן ליבנה מקיבוץ חולדה וטל מלר ממזכרת בתיה טענו, כי סמלת מוטורס, המייבאת לארץ את רכב היוקרה האמור, נוקטת בכל הנוגע לתקלה האמורה בפרקטיקת "ריקול שקט", ומתקנת את התקלה רק בעקבות פנייה של בעל הרכב.

בתגובה לבקשה לאישור תביעה ייצוגית נגדה טענה סמלת מוטורס, כי מדובר בבקשה חסרת שחר, וכי היא פעלה בהתאם להוראות החוק והתקנות. אולם בטרם עלה בידה להגיש לבית המשפט את תשובתה לבקשת האישור, הגיעו הצדדים לידי הסכם פשרה.

בהסכם נקבע, כי הליך הקריאה החוזרת (ריקול) יבוצע כסדרו בהתאם להוראות הדין ולהנחיות היצרן, וכי סמלת מוטורס תישא במחצית מעלות טיפול התחזוקה השוטף הבא שיבוצע בכלי הרכב של חברי הקבוצה המיוצגת. אלה יוכלו לממש את ההטבה האמורה אך ורק במרכזי השירות המורשים ברשת מרכזי השירות שאותם מפעילה סמלת מוטורס בפריסה ארצית.

בהסכם נאמר עוד, כי טיפול התחזוקה יבוצע בהתאם להנחיות יצרן הרכב, ולא יחול על החלפת חלקי בלאי. את ההטבה יתאפשר לממש תוך שנה ממועד אישור ההסכם על ידי בית המשפט. סך ההטבה הכספית הניתנת ל-698 חברי הקבוצה מוערך על ידי המבקשות ב-700,000 ש"ח.

סמלת מוטורס תשלם לכל אחת מהמבקשות גמול בסך 10,000 ש"ח ושכר טרחה לבאי כוחן בסך 180,000 ש"ח.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן