מגה קלינטק
חדשות
חדשות אנרגיה
לעמוד קודם

נקסטקום תקים חוות סולריות משולבות אגירה

27/07/2023
זמן קריאה: 1 דק'

קבוצת נקסטקום, העוסקת בתכנון, הקמה ותחזוקה של תשתיות ופתרונות בתחומים תקשורת ואנרגיה מתחדשת, ממשיכה להרחיב את פעילותה עם קבוצת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת. שתי החברות חתמו על הסכמי EPC לתכנון, רכש והקמה של ארבעה פרויקטים מסוג חווה סולרית (מיתקני ייצור) משולבי אגירה בארבעה אתרים בישראל, בתמורה לסך של 40 מיליון שקל. בכך מכפילה נקסטקום, בתוך מספר חודשים, את היקף הפעילות שלה עם דוראל לשבעה פרויקטים בתמורה כוללת של יותר מ-80 מיליון שקל.

הסכמי ההקמה לא כפופים לתנאים מתלים. נקסטקום, באמצעות החברה הנכדה נקסטקום אנרג'י, החלה לבצע את השלב ההנדסי בשניים מאתרי הפרויקטים. סיום הקמתם צפוי ברבעון הרביעי של שנת 2023. התחלת העבודה בשני האתרים האחרים כפופה לקבלת אישורים סטטוטוריים על ידי היזם. אנרג'י התחייבה בהסכמי ההקמה לתקופת בדק ואחריות לפרויקטים במשך 36 חודשים לאחר סיום שלב ההקמה והמסירה ליזם. אנרג'י נמצאת במו"מ מתקדם עם דוראל לחתימת הסכמי תחזוקה, שבמסגרתם תעניק שירותי תחזוקה שוטפת לפרויקטים לאחר השלמת ההקמה ומסירתם.

שיעור הרווחיות הצפוי בפרויקטים דומה לשיעורי הרווחיות שהניבו לנקסטקום פרויקטים דומים.

הסכמים אלו מצטרפים לסדרת הסכמים שעליהם חתמה נקסטקום בתחום האנרגיה המתחדשת מתחילת 2023, בהיקף מצטבר של יותר מ-135 מיליון שקל, ובמסגרתם דיווחה על שלוש זכיות חשובות בתחום האנרגיה המתחדשת בהיקף מצטבר של 95 מיליון שקל ויותר, כולם להשלמת ביצוע עוד ב-2023. ההסכמים נחתמו בין השאר עם קבוצת דוראל, משק אנרגיה וחברת אנרג'יקס.

בד בבד, בתחום פעילות מגזר התקשורת, זכתה נקסטקום בחודשים האחרונים במכרז אסטרטגי של החשב הכללי באוצר, ותקים תשתיות תקשורת למשרדי הממשלה ולגופים מוסדיים עם פוטנציאל הכנסות של 175 מיליון שקל. ההתקשרות צפויה להניב לחברה הכנסות בהיקף של 25 מיליון שקל בשנה. העבודות החלו ברבעון השני של 2023.

 

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן