מגה קלינטק
חדשות
חדשות הידרו
לעמוד קודם

הגשת בקשות להשתתפות באתגר החדשנות Aquapreneur

06/06/2024
זמן קריאה: 3 דק'

HCL Group, קונגלומרט גלובלי, ופלטפורמת UpLink, הפלטפורמה הפתוחה לחדשנות של הפורום הכלכלי העולמי, הודיעו על פתיחת ההרשמה לאתגר השלישי ביוזמת החדשנות Aquapreneur, שייקרא "מתמודדים עם אתגר זיהום המים". הכרזה זו נעשתה במהלך המפגש העשירי של פורום המים העולמי שהתקיים בבאלי שבאינדונזיה. המועד האחרון להגשת בקשות הוא 31 באוגוסט 2024. הזוכים יוכרזו בחודש ינואר 2025, ואלה שידורגו בעשרת המקומות הראשונים יקבלו מענק כספי כולל בסך 1.75 מיליון פרנק שווייצרי.

 

למידע מפורט ודרישות הזכאות

 

אתגר החדשנות מבקש להעצים את אלה שמביאים שינוי, את החלוצים פורצי הדרך בתחומים טכנולוגיה, אסטרטגיה וגישות לשימור, ניהול משאבי מים והגנה עליהם. חברת HCL התחייבה לסכום של 15 מיליון דולר לאורך חמש שנים עד 2027 לחיזוק יזמים המתמקדים במיזמים הקשורים במים. האתגר יתמקד במפגש הדרכים של איכות המים והשפעתם על הסביבה עם היבטי מפתח כגון אלה:

מניעת זיהום מים במקור: בקרת מקור המכוונת למזער את חדירת המזהמים למקור עצמו. הפתרונות עשויים לכוון לטיפול במזהמים ממקור תעשייתי או חקלאי, מי גשמים וכיוצא באלה, ועשויים לכלול רשתות ניטור וחישה בזמן אמת, מסננים מתקדמים ופתרונות מבוססי-טבע.

ניטור שפכים תעשייתיים וטיפול באתר עצמו: מים הם רכיב ליבה בתהליכים תעשייתיים רבים, החל בייצור, ניקוי וסניטציה וכלה בכרייה וקירור. פתרונות טכנולוגיים מציעים דרכים לנטר את איכות המים ולהפחית את זיהום המים, למזער את ההשפעה על הסביבה ולנוע לקראת תעשייה עם אפס פליטת נוזלים נטו.

מיטוב של מערכות טיפול שפכים ותשתית המים הציבורית העירונית - שדרוגים בתשתית הטיפול בשפכים יקרים, והעלויות רק מאמירות. היעד בתחום זה הוא טווח רחב של פתרונות טכנולוגיים שיביאו ערך מוסף באמצעות שיפור ביעילות, הפחתה בעלויות והבטחת ציות.

הצעת פתרונות לאיכות המים למשק הבית: ההתכנסות של מודעות סביבתית, שיקולי עלות, הלחצים שמפעילים הרגולטורים ודאגה לבריאות, מניעים את הפופולריות הגואה של פתרונות אישיים לאיכות המים בקרב יחידים ומשקי בית כאחד. פתרונות טכנולוגיים כאלה עשויים לכלול בדיקות מי שתייה, טיהור מים בנקודת השימוש ואפליקציות למיקור המונים של מידע על איכות המים.

 

 

במועד השקת האתגר אמר סונדאר מאהאליגם, נשיא תחום אסטרטגיה בתאגיד HCL: "שתי המהדורות הראשונות של יוזמת החדשנות Aquapreneurs זכו להצלחה ראויה לציון, והיזמים שהשתתפו בהן הציגו פתרונות שטיפלו באתגרי מים קריטיים. Aquapreneurs שהשתתף באתגר הראשון גייס מענקים בשווי 54.5 מיליון דולר ומימון הון סיכון מאז הצטרפותו לעוקבה. הדבר מתקף את יעילות היוזמה בטיפוח רעיונות חדשניים המטפלים באתגרי מים קריטיים ותמיכה בהם. לכן מכריזים על האתגר השלישי, ומטרתנו להתקשר עם רשת רחבה יותר של Aquapreneurs בעולם כולו."

ג’ון דאטון, ראש הפלטפורמה UpLink בפורום הכלכלי העולמי: "אנחנו ב-UpLink מאמינים שחדשנות ושיתוף פעולה הם המפתח להתגברות על אתגרי המים המורכבים בכוכב הלכת שלנו. UpLink וחברת HCL יתחברו לרוח, למיינד של היזמים המבריקים ביותר הפועלים בתחום זה כדי לסייע למזער אובדן מים מתוקים על ידי חיבור יזמים אלה למשאבים חיוניים, למומחים ולמימון. אתגר ההתמודדות עם זיהום המים יבטיח שרוב הפתרונות הסילומיים ישמשו להבטיח שמשאב חיוני זה ימשיך להיות זמין לכל באופן מקיים."

הקריטריונים להערכה ובחירה באתגר השלישי יהיו אלה:

  • כדאיות עסקית: מדגים מודל עסקי מקיים פיננסית עם גישת הכנסות ברורה; מציג היסטוריית מימון ופוטנציאל השקעה; מזהה ומנהל סיכונים חיצוניים ביעילות; מיישר קו עם דרישות השוק המקומי והגלובלי; מוצג במסגרת ישות חוקית ותוכנית תפעולית לקיימות פיננסית.
  • מחויבות ליצירת השפעה: מציג השפעה מקיימת המביאה תועלת לסקטורים מרובים, בהם לחברה ולסביבה; מיישר קו עם יעדי האג'נדה בתחום המים לטווח הארוך; משתמש במסגרת חסונה למדידה ואימות של ההשפעה המוצעת; עוקב בשקיפות אחר מדדי הביצועים ועומד בסטנדרטים רלוונטיים.
  • חדשנות הפתרון ויכולת שכפול: מציע היבטים ייחודיים באמצעות שירות/מוצר, תמחור, שותפויות או מודל עסקי; מספק ראיות להיתכנות הקונספט ולהדירותו לרוחב הקשרים שונים.

התמעטות המים והעלייה בזיהום ממשיכות להיות איום ממשי על קהילות ומערכות אקולוגיות בעולם כולו. יוזמת החדשנות Aquapreneur מבקשת לרתום את כוחה של החדשנות ליצירת פתרונות מקיימים. משתתפים נבחרים יקבלו מנטורים, תמיכה במימון, גישה לרשתות, נראות באמצעי התקשורת ומשאבים אחרים לסילום היוזמות שלהם ומקסום ההשפעה שלהם.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן