מגה קלינטק
חדשות
חדשות הידרו
לעמוד קודם

קידום טכנולוגיית ניתוח איכות המים

01/04/2024
זמן קריאה: 1.5 דק'

חוקרים ממכון Fraunhofer for Photonic Microsystems (IPMS) התקדמו מאוד בטכנולוגיה לניתוח איכות המים, והבטיחו עידן חדש של דיוק ויעילות בניטור סביבתי. עם הפיתוח של מערכת רב-חיישנים חדשנית, הצוות שואף לשנות את האופן שבו מעריכים את איכות המים ולהבטיח סביבות בטוחות יותר לבני אדם ולטבע.

טכנולוגיה חדשנית זו מתמקדת בהערכת פרמטרים קריטיים של איכות מים, בכלל זה מוליכות ורמות pH, ויונים חיוניים כגון חנקה, פוספט ואשלגן. גורמים אלו חיוניים בניתוח סביבתי, חקלאות וניהול מים, ובעלי תפקיד חשוב בשמירה על איזון אקולוגי והבטחת בטיחות מקורות המים.

צוות הפיתוח ביחידה העסקית של חיישנים כימיים של Fraunhofer IPMS עמד בחזית ביצירת טרנזיסטורי אפקט שדה רגישים ליונים (ISFET) וחיישני מוליכות קיבולית. רכיבים אלה מיועדים לשילוב חלק במערכות מדידה סביבתיות, תוך שיפור היכולת לנטר את איכות המים בזמן אמת בדיוק חסר תקדים.

חידוש מרכזי שהביא המחקר הוא יצירת אלקטרוניקת בקרה מתקדמת, המאפשרת לחיישנים אלו לפעול בגמישות וביעילות אנרגטית אופטימלית. לדברי ד"ר אולף הילד, ראש היחידה העסקית של חיישנים כימיים, המאפיינים הייחודיים של חיישני pH שפותחו הם סחיפה נמוכה, טווח pH רחב שאפשר להתייחס אליו, היסטרזיס מינימלי, רגישות נמוכה לאור ויציבות מכנית יוצאת דופן, המייחדים אותם בתחום של טכנולוגיית חישת הסביבה.

לחיישני המוליכות שפיתח הצוות טווח מדידה רב-תכליתי אשר ישים במגוון משימות ניתוח סביבתיות. חיישנים אלו ניתנים להתאמה לדרישות ספציפיות, ומבטיחים ישימות רחבה בתעשיות המבקשות לנטר ולנהל את איכות המים.

צוות Fraunhofer IPMS מתכנן להציג את הטכנולוגיות פורצות הדרך האלו ביריד הסחר אנליטיקה במינכן, ומציע לאנשי מקצוע בתעשייה מבט ממקור ראשון על הפוטנציאל של חיישנים אלה לחולל מהפכה בניתוח הסביבתי. אירוע זה יספק הזדמנות למשתמשים להעריך את ביצועי המכשירים ולחקור פתרונות מותאמים אישית לצרכים ספציפיים.

ככל שהדאגות הסביבתיות ממשיכות לגדול, במיוחד עקב אירועים כגון מוות המוני של דגים בנהרות עקב איכות מים ירודה, אי אפשר להפריז בחשיבותה של טכנולוגיית ניתוח מים מתקדמת ואמינה. עבודתו של צוות Fraunhofer IPMS מייצגת התקדמות ממשית ביכולת שלנו לשמור על מקורות מים הן לשימוש אנושי הן לשימור אקולוגי, ומבטיחה עתיד שבו ניטור הסביבה יהיה מדויק, יעיל וניתן להתאמה יותר מאי פעם.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן