מגה קלינטק
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

הוסרו מפגעים סביבתיים במוצב צבאי תפוח

13/09/2023
זמן קריאה: 1 דק'

בעת סיור שגרתי באזור צומת תפוח, חשף לאחרונה חזי ליפל, מנהל תחום פסולת שפכים וקרינה איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון, מפגעי פסולת ושפכים סמוך למוצב תפוח של צה"ל. בסיור התגלה, כי פסולת בניין ופסולת מעורבת אשר מקורה בצה"ל הושלכה בשטח הפתוח. מערכת השפכים של הבסיס הסמוך נסתמה, ושפכים רבים הוזרמו לרשות הרבים. במקום כבר אירעו בעבר מספר תקלות במערכת השפכים.

בעקבות הממצאים החמורים פנה מנהל תחום האכיפה על מערכת הביטחון במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, חגי בלכנר, אל גורמי צה"ל, בהם הממונה על טיפול בפסולת באט"ל ובפיקוד מרכז ופינויה, ודרש פינוי מיידי של הפסולת שהושלכה על ידי החיילים מהבסיס הסמוך. כן דרש לבצע תיקון מיידי של מערכת השפכים המזרימה את שפכי המחנה לרשות הרבים.

בעקבות זאת פונתה הפסולת על ידי קבלנים אזרחיים בעבור יחידת הבינוי הצבאית, והסתימות במערכת הביוב שוחררו כך שהזרימה פסקה. מתחת לפסולת שפונתה על ידי צה"ל התגלתה פסולת בניין ממקור אחר. האיגוד פועל מול נתיבי ישראל, אשר הכביש נמצא באחריותה, לניקוי המתחם ולחסימת המתחם להשלכת פסולת.

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון ימשיכו לפקח על פעולות הצבא, ולפי הצורך תפעיל המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה את סמכויות האכיפה שלה מול צה"ל.

חגי בלכנר: "צה"ל מחויב לטפל בפסולת ובשפכים שהוא מייצר. המשטרה הירוקה של המשרד תמשיך לפקח, לאכוף את המפגעים הסביבתיים ולוודא שהסביבה אינה נפגעת."

גלעד בן ארי, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון: "כגוף האמון על איכות הסביבה במרחב, אנו פועלים בשיתוף פעולה עם כל הגורמים כדי למנוע מפגעים סביבתיים ולטפל בהם לטובת איכות הסביבה ואיכות חיי התושבים."

 

פסולת באזור המוצב. צילום: חזי ליפל, איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן