מגה קלינטק
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

חיזוק היחידות הסביבתיות של הרשויות

12/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

לאחר אישור תקציב המדינה בממשלה והתנגדות השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, ליוזמות לבטל את התמיכה ביחידות הסביבתיות, המשרד להגנת הסביבה מקצה 110 מיליון שקל לחיזוק הפעילות של היחידות הסביבתיות של הרשויות המקומיות והאזוריות בישראל ולתמיכה בהן בין השנים 2024 ל-2026. המשרד להגנת הסביבה פרסם קול קורא לתמיכה בפעילות השוטפת של היחידות הסביבתיות בשלטון המקומי.

 

לפרטי התמיכה

התמיכה מיועדת לנושאים האלה:

  1. 106 מיליון שקל בעבור תמיכה שוטפת ביחידות סביבתיות קיימות לשנים 2024 עד 2026.
  2. שלושה מיליון שקל בעבור תמיכה בקיום כוננויות בנושא טיפול באירועי חירום סביבתיים ברשויות מקומיות בשנים 2024 עד 2026.
  3. 1.5 מיליון שקל בעבור תמיכה ברכישת ציוד ליחידה הסביבתית וקבלת שירותי כיול ותחזוקה.
    סכום זה הוא הגדלה ממשית לעומת הקולות הקוראים הקודמים (לשנים 2023-2021), ומשקף את החשיבות שרואה המשרד בפעילות היחידות.

השרה סילמן: "תקופת הלחימה מדגישה את הצורך ביחידות סביבתיות ברשויות המקומיות והאזוריות. מערך היחידות הסביבתיות הוא מכפיל כוח של ממש של עבודת המשרד להגנת הסביבה, ומאפשר לנו לקדם את נושא השמירה והפיקוח הסביבתיים ברשויות המקומיות, בשגרה ובחירום. המשרד להגנת הסביבה מעריך ומוקיר את פועלן ותרומתן של היחידות הסביבתיות, לכן פעלנו למנוע את הקיצוץ שתוכנן בתקציבן. נמשיך לפעול בשנה הקרובה לבניית יכולות מקצועיות של אנשי היחידות, לחיזוק הקשר בינן לבין המשרד ולפתיחת יחידות נוספות במקומות רלוונטיים."

בישראל פועלים 45 יחידות סביבתיות ועשרה איגודי ערים לאיכות סביבה. מתוך זה 19 יחידות הן אזוריות (מספקות שירותים סביבתיים למספר רשויות) והשאר יחידות רשותיות. המערך מכסה 201 רשויות ומספק שירותים סביבתיים מגוונים ברמה המקומית ל-8.2 מיליון תושבים במדינת ישראל.

היחידות הסביבתיות הן מוקד של ידע מקצועי ופועלות עם מחוזות המשרד לקידום נושאי איכות הסביבה בשלטון המקומי.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן