מגה קלינטק
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

מכשירי אידוי לעישון תורמים להרס אקולוגי

22/01/2023
זמן קריאה: 2 דק'

מכשירי אידוי חד-פעמיים לעישון מזינים בני נוער בעולם. סיגריות אלקטרוניות מפלסטיק חד-פעמי אלו אחראיות לכמות גדולה של פסולת רעילה שמענה את כדור הארץ. לא רק שמוצרי האידוי האלה מכוונים בכוונה לבני נוער באמצעות אריזות בצבעים עזים, מיתוג מושך עין וטעמים מושכים של פירות וקינוח, הפלסטיק, המתכות הכבדות וסוללות הליתיום שמהן מורכבים מכשירים אלה, הם כעת מקור מוביל לזיהום סביבתי.

בדומה לבדלי סיגריות דליקים, מכשירי אידוי חד-פעמיים הם כעת מקור עיקרי לזיהום המערכת האקולוגית, בקנה מידה עולמי. הבעיה היא לא רק מארזי הפלסטיק שאינם ניתנים לפירוק ונמצאים מפוזרים ברחובות, בחופים ובפארקים לעיתים קרובות מדי. מכשירי האידוי החד-פעמיים פולטים פסולת מסוכנת מסוללות הליתיום שלהם ומהמתכות הכבדות במעגלים החשמליים שלהם.

ברגע שהחומרים הרעילים חודרים לסביבה שלנו, מתחילה השחתה של המערכת האקולוגית ושל חיות הבר. מלבד כימיקלים מזיקים ורעילים המצויים בסוללות ליתיום, סוללות מסוג זה מתפוצצות או מעוררות שריפות אם לא נפטרים מהן באופן נכון. ועוד זאת, עבודת ילדים בלתי חוקית קשורה לעד 30% ממיתקני כריית הקובלט האחראים למקור של החומר המשמש בסוללות ליתיום-יון.

מכשירים חד-פעמיים הם שיטת האידוי המועדפת בקרב הנוער. סיגריית אידוי חד-פעמית סטנדרטית מכילה נוזל אלקטרוני שמספיק לכמה ימי שימוש. משתמש ממוצע משתמש ב-3-2 מכשירים בשבוע. זה הרבה זבל. מדי יום אלפי משטחים של מכשירי אידוי חד-פעמיים נכנסים מסין.

Pure Labs דוחקת בגופים ממשלתיים לשים קץ למקור העיקרי הזה של זיהום סביבתי ואידוי בידי בני נוער. כדי למתן את משבר הזיהום הסביבתי העולמי ולהקטין את ממדי מגפת האידוי בקרב צעירים, עלינו לעצור את הזיהום בשורשו - לשים קץ למכשירי אידוי חד-פעמיים סינים.

 

פסולת מכשירי אידוי חד-פעמיים

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty