מגה קלינטק
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

עונת הרחצה בחופי איגוד ערים כינרת תיפתח ב-9 באפריל

31/03/2024
זמן קריאה: 2.5 דק'

באיגוד ערים כינרת מסיימים בימים אלה את ההיערכות לפתיחת עונת הרחצה בחופי האיגוד השקטים (שבהם אסור להשמיע מוסיקה וליצור רעש). האיגוד יפתח השנה את עונת הרחצה ביום ג', 9.4.2024, שבוע לפני מועד פתיחתה הרשמי של העונה על פי חוק, עקב עיד אלפיטר אשר חל השנה לפני חג הפסח.

באיגוד צופים, כי העונה הקרובה תהיה עמוסה במיוחד בשל המציאות המורכבת באזור הצפון והמפונים הרבים ששוהים במלונות ובחדרי אירוח בסובב כינרת, בעקבות המצב הביטחוני שאינו מאפשר להם לשוב לבתיהם.

האיגוד מתואם עם משטרת ישראל למען אכיפה ושמירה על הסדר והשקט הציבורי בחופי הכינרת. כמו כן מופעל מוקד המצלמות של 'כינרת בטוחה', השולט ב-160 מצלמות אבטחה בחופים. כמו כן יפעלו בחופים ה'מסבירנים' אשר יקיימו הסברות לנופשים על חשיבות השמירה על ניקיון החוף והמים, ויעניקו כוסות רב-פעמיות כתחליף לכוסות החד-פעמיות המזהמות.

קו סובב כינרת של איגוד ערים כינרת - הסעות חינם לחופי הכינרת - יפעל בחג הפסח. מידע און-ליין על פעילות הקו ועל שעות הגעת הקו בזמן אמת לתחנות, אפשר לקבל דרך אפליקציה רב פס מבית הופ-און.

כמיטב המסורת יתקיימו סיורים ללא תשלום לציבור הרחב בחוה"מ הפסח, ב'שביל סובב כינרת'.

חופי איגוד ערים כינרת משלבים אזורי רחצה לצד אזורי שהייה ונופש, המאפשרים לקהל הרחב ליהנות מחופשה עממית ומהנה. חלק מחניוני איגוד ערים כינרת מיועד גם לנופשי הקרוואנים, המתבקשים לשים לב לשילוט ולשמור על כללי ההתארגנות בשטח המיועד לחניית קרוואנים, וכן לשמור על הניקיון ואיכות הסביבה.

רבים מחניוני הנופש של האיגוד נגישים במלואם לאנשים עם מוגבלויות. מתוך 15 חופי הרחצה, תשעה כוללים שרשרת נגישות מלאה ועד לקו המים, וב-13 חופי רחצה כיסאות גלגלים ייעודיים.

השנה, עקב עליית מפלס הכינרת, קיימת סכנה בטיפוס על מעקות והחלקה במעברים שהוצפו ושהגישה אליהם נחסמה. הציבור מתבקש לשים לב לשילוט, ולהיכנס אל המים רק במקומות המותרים המוכרזים.

"הכינרת שלי- ללא חד פעמי" - בחוף סוסיתא יתקיים השנה פיילוט לחוף ללא כלים חד-פעמיים כדי לבחון את התנהלות הציבור בשמירה על ניקיון הסביבה, המים והחופים. הכלים החד-פעמיים גורמים זיהום ונזק עצום לסביבה, לדגים ולחיות המים האחרות. בחוף הוצבו עמדות נוספות לרחיצת כלים רב-פעמיים. באיגוד מקווים, כי הציבור ישתף פעולה. במזנון החוף יתאפשר לרכוש כלים רב-פעמיים מפלסטיק קשיח.

באיגוד ערים כינרת פעלו לאורך עונת החורף כדי לשקם תשתיות שנפגעו מזרימת מי נגר ושיטפונות עקב הגשמים הרבים, חידוש ציוד, שיפור תשתיות, שיפוץ מבני שירותים, הצבת שילוט, גיזום בטיחותי, פרישת בדי הצללה חדשים, טיפול בנזקים שנגרמו עקב רוחות חזקות ועוד.

חוף צאלון סגור לציבור הרחב עקב עבודות תשתית לשיקום ופיתוח של החוף, ובחלקו המזרחי של חוף צמח מתבצע פרויקט שיפוץ מבנים - מבנה השירותים המרכזי, מבנה לבית קפה ומבנה לביסטרו בר.

באיגוד מבקשים מהציבור לשמור על ניקיון הסביבה והמים, לצמצם את השימוש בכלים חד-פעמיים ולהשליך את האשפה רק לפחים המיועדים לכך.

הכניסה לחופי האיגוד ללא תשלום. התשלום הוא בעבור העמדת הרכב בחניונים המוסדרים. בכל החופים תשלום החניה זהה. לבעלי רכבי תו נכה מאושר משרד התחבורה, החניה ללא תשלום.

האיגוד מפעיל שירות מידע חינם לנופשים: כוכבית כינרת מכל טלפון 55477*. מידע לגבי כל חוף אפשר לקבל באתר.

 

חוף גופרה - צילום אושרי בן דור, איגוד ערים כינרת

חוף חוקוק צפון - צילום איגוד ערים כינרת

חוף כורסי - צילום אושרי בן דור, איגוד ערים כינרת

חוף צמח - צילום איגוד ערים כינרת

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן