מגה קלינטק
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

פעילות ט"ו בשבט לקהילת קיבוץ רעים בתל אביב

08/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

תלמידי מגמת אקו חקלאות עירונית בתיכון החברתי, הפכו את ראש השנה לאילנות לאירוע בלתי נשכח בעבור חברי קהילת קיבוץ רעים שפונו לת"א וקבעו את מגוריהם בשני מגדלי מגורים הממוקמים ברחוב הרצל בעיר. התלמידים, שנמצאים בקשר רציף עם ילדי הקיבוץ מאז הגעתם לתל אביב, החליטו שהילדים והקהילה כולה צריכים לחגוג את ראש השנה לאילנות, גם אם הם רחוקים מאדמתם ומהחקלאות המקומית.

הם ארגנו אירוע גדול שכלל בנייה של פינת ישיבה, 'זולות', לנוער, ממש כמו בקיבוץ, פינות יצירה לילדים ועמדת בנייה של אדניות בעיצוב מיוחד שעיצבו התלמידים כדי להוסיף מעט ירוק למרפסות הבתים החדשים.

אל האירוע המרגש, שבו השתתפו יותר מ-100 מתושבי הקיבוץ, מפעוטות ועד בני הגיל השלישי, הצטרפו בהתנדבות מתנדבים מקבוצת עזריאלי, שסייעו בהקמת האדניות ובהפעלת התחנות באירוע. חולקו בו פרחים שגידלו מתנדבי מיזם 'לזרוע אור'.

הפעילות התקיימה בחצר בנייני המגורים ברחוב הרצל בת"א, שם קבעה קהילת רעים את מגוריה כעת כבית זמני.

"קהילת רעים נהפכה לחלק בלתי נפרד מפעילות המגמה בתיכון זה חודשים ארוכים. יחד אנחנו פועלים כדי לחזק ולטפח את החיבור לאדמה ולחקלאות, גם אם בדרך אחרת לגמרי ממה שקהילת הקיבוץ הכירה עד השבעה באוקטובר. לצד זאת ממשיכה המגמה בפעילויות עם תושבי קהילות נוספות שפונו למלונות ברחבי הארץ, ומקימה עימם גינות קהילתיות ושיקומיות שנועדו לסייע בהתמודדות עם המצב שאליו נקלענו", כך אמר תם שי, רכז מגמת אקו חקלאות בתיכון החברתי בת"א.

 

גינה בצלחת - פעילות מיוחדת עם ילדי רעים לט"ו בשבט. צילום: התיכון החברתי

חברי קיבוץ רעים בונים אדניות חדשות למרפסות. צילום: התיכון החברתי

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן