מגה קלינטק
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

ציון שנת פעילות לפרויקט שומרי הנחל

23/05/2023
זמן קריאה: 1 דק'

משתתפי הפרויקט הקהילתי "שומרי הנחל", בהובלת רשות ניקוז ונחלים כינרת והמשרד להגנת הסביבה ובשיתוף תלמידי שכבת ה' מבית ספר גודראן לקיימות ומצוינות בכפר מג'אר, חגגו "יום שיא" לציון סיום שנה לפעילות של טיפוח אזור נחל אל ע'ודראן (יובל של נחל צלמון) הזורם סמוך לבית הספר.

במסגרת הפרויקט נרתמו התלמידים במשך שנה שלמה לשמירה על הסביבה, קיימו מפגשים פעם בשבועיים עם מדריך הפרויקט עזרא ביאזי, פיתחו יחדיו דיאלוג ערכי, חקרו וסידרו את שטח הנחל, בנו פינת ישיבה, נחשפו לצומח ולחי בסביבת הנחל והאזור ולמדו עליהם.

יעל סלע, מנהלת אגף חינוך והסברה ברשות ניקוז ונחלים כינרת ציינה, כי פרויקט "שומרי הנחל" הוא מסורת של שני עשורים כמעט, שבו תלמידים לומדים, חוקרים, מאמצים נחלים, מבצעים פעילויות ניקיון, מקימים פינות ישיבה למטיילים ומציבים שלטי הסברה שהכינו יחדיו כדי לעורר את המודעות של ציבור הנופשים לשמירה על הטבע.

נטלי זאבי, רכזת תחום חינוך ברשות ניקוז ונחלים כינרת הדגישה, כי הפרויקט הוא חלק מתהליך מתמשך, המתקיים בבית ספר יותר מעשור, שבו מושם דגש במעורבות קהילתית ארוכת טווח למען שמירה על הצומח והחי מגיל צעיר, ודור העתיד לומד לשמור על הטבע והמערכות האקולוגיות הקיימות.

 

תלמידי שכבת ה' מבית ספר גודראן. צילום: עזרא ביאזי

תלמידי שכבת ה' מבית ספר גודראן מניחים ספסל חדש. צילום: עזרא ביאז

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן