מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה אקסקלוסיב
לעמוד קודם

תערוכת: "אני אמן"

22/06/2022
זמן קריאה: 2 דק'

בשבוע הבא תתקיים במרכז דניאל לחתירה תערוכת ציורים מרגשת בשיתוף 'מקום להבעה'. התערוכה כוללת תוצרים של גדי שטיינברג, ושל חבריו הנמצאים על הרצף האוטיסטי, וחותרים במרכז דניאל לחתירה, בקבוצת החתירה לצעירים על רצף האוטיזם.

במרכז להבעה, המנוהל על ידי יעל כהן, נפגשות קבוצות של ילדים, מתבגרים ובוגרים, אוטיסטים, על מנת  להביע את עצמם באמצעות ההקלדה, ולנהל שיח בנושאים רבים ומגוונים הנוגעים לחייהם האישיים והקבוצתיים. העבודות לתערוכה נעשו בהשראת הקורסים שהם למדו, ונוגעים בנושאים שונים כמו הים כמטפורה אנימציה, רפואה סינית, מלחמת יום הכיפורים,  ושחמט ועוד.

לאחר שהתוצרים הוצגו במקום להבעה, הוחלט להציגם גם במרכז דניאל לחתירה, שם התערוכה תתקיים בין התאריכים 21-29.6 . בתערוכה, יציג גדי שטיינברג את התוצרים ביחד עם חבריו מהמרכז להבעה, שחלקם מתאמנים איתו בקבוצת החתירה.

 

 

גדי, בן 29 מרמת גן, אובחן בגיל 3 כאוטיסט בתפקוד נמוך, ולא מדבר עד היום.  ליאורה שטיינברג, אימו של גדי מספרת: "שנים האמינו כי יכולותיו הקוגנטיביות נמוכות. ניסינו  טיפולים רבים ושונים,  ובגיל 6 הגענו ליעל כהן, מטפלת בילדים ובוגרים אוטיסטים. בגיל 12 יעל נוכחה לדעת כי הוא יודע קרוא וכתוב. היא לא נדרשה ללמדו דבר מלבד השימוש במקלדת. גד למד בעצמו קרוא וכתוב, למעשה זה היה הרגע שהבנו שהוא למעשה בעל יכולות קונטיביות גבוהות". דרך הטיפול בגדי, גילתה יעל את היכולות החבויות אצל אוטיסטים לא מדברים, ופיתחה את שיטת העבודה "הבעה דרך הקלדה עם אוטיסטים".  גדי החל לכתוב שירה וחשף כישרון גדול. לפני כ-5 שנים החליטה ליאורה לתור אחר פעילות ספורטיבית עבור גדי. "אחרי חיפושים רבים גיליתי שספורט החתירה מתאים לו מבחינת פרמטרים שונים, המסגרת החברתית חשובה, לכן בדקתי אפשרות לצרף כמה מהחברים של גדי, שנמצאים איתו ב"מקום להבעה" שהתלהבו מהרעיון וכך קמה הקבוצה".

אייל מילר, מנהל תכנית קבוצת החתירה, במרכז דניאל לחתירה: "התערוכה מדברת  על החוויה שלהם כאנשים שנמצאים על הרצף האוטיסטי, ועל היחס של הסביבה, כאשר זו הדרך שלהם להביע את עצמם. התערוכה תתקיים בכניסה למרכז כיוון והמטרה היא שכל מי שנכנס ייחשף ליצירות ולבני האדם שמאחוריהם." ליאורה מוסיפה: "גדי מתרגש מאוד מהתערוכה כיוון ויש להם את האפשרות להתבטא, ולחשוף בפני אחרים את העולם הפנימי שלהם. וזה מעצים אותם מאוד שאנשים מגיעים ומתעניינים."

 

תערוכת "אני אמן" במרכז דניאל לחתירה, שדרות רוקח 2, תל אביב

התערוכה תתקיים בין התאריכים ה-21 ביוני עד ה-29 ביוני. 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty