מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה משאיות
לעמוד קודם

פרס התחבורה האירופי לקיימות למערכת OptiView

10/01/2022
זמן קריאה: 2 דק'

מערכת המראה הדיגיטלית מאן אופטיוויו (MAN OptiView) זכתה לאחרונה באות יוקרתי לקיימות תחבורתית 2022 באירופה, European Transport Award for Sustainability, בקטגוריה מערכות סיוע. הירחון הגרמני המקצועי לענייני תובלה "טרנספורט" העניק את הפרס האירופי לקיימות (ETPN) לאנשי מאן זו הפעם השישית.

מערכת הסיוע הופכת את שדה הראייה המת בצד הנהג ובצידו של הנוסע לנראים, ובכך מבטיחה נוחות ויזואלית ובטיחות רבה יותר במצבי נהיגה מורכבים שבהם שדה הראייה מוגבל. מערכת OptiView מחליפה את המראות החיצוניות הקונבנציונליות ומאפשרת שדה ראייה בזווית רחבה. המראות ממוקמות בצידי הרכב ובחזיתו.

עקיפה או החלפת נתיב היו בין המצבים המסכנים ביותר לנהג. המשאית ארוכה, שדה הראייה בצד הנוסע מוגבל מאוד, וקשה לראות משתמשי דרך אחרים, במיוחד כשהם באזור שדה הראייה המת.

מערכת המראות הדיגיטליות, OptiView digital mirror, מציגה באמצעות מצלמות את מצב התנועה מסביב למשאית בשני צגים גדולים ברזולוציה גבוהה על קורות ה-A בתא הנהג ועל מסך מערכת המדיה. מלבד התצוגה הרגילה, לרשות הנהגים עומדים זום ותצוגת זווית רחבה, המספקים להם תצוגה אופטימלית של התנועה מסביב. ה-OptiView מפחיתה מאוד את הסיכוי שהנהג לא יבחין במשתמשי הדרך האחרים.

שדה הראייה של המערכת משפר מאוד גם את שדה הראייה המת בצידי תא הנהג, ובכך תורם לבטיחות של רוכבי אופניים והולכי רגל, בעיקר באזור עירוני.

ל-MAN OptiView יש פונקציות תומכות נוספות. לדוגמה, קווי עזר בצירי הרוחב והאורך יכולים להיות מונחים על המראות של תצוגות הצד, כך שאפשר להעריך מרחקים וממדים אפילו טוב יותר בעת עקיפה או תמרון.

 

 

המערכת משלבת את צגי האזהרה של מערכות אחרות, כגון סיוע בשינוי נתיב וסיוע במניעת התנגשות. לפיכך כל המידע החשוב על מצב התנועה שמסביב זמין לנהג כל הזמן.

פונקציה נוספת משפרת בטיחות של OptiView היא במצב של הפסקת נהיגה למנוחה. הנהג יכול לצפות בסביבת הרכב שלו, במקום החניה, באמצעות הצגים הרחבים. הדבר מתאפשר גם בשעות הלילה, כשהווילונות סגורים. אפשר לזהות תנועות חשודות סביב המשאית בשלב מוקדם. אפשר להפעיל את מצב הניטור ישירות דרך מודול הבקרה במיטה בכל עת. אם הרכב מצויד במצלמה אחורית מלבד ה-OptiView, תמונתו מוצגת כתצוגה מפוצלת בתצוגת המדיה.

תמרוני נהיגה קריטיים אפשריים לא רק בתנועה בינעירונית בכבישים מהירים, בעת החלפת נתיבים, בכניסות למחלף או צומת או ביציאות מהם. סקירה אופטימלית של מצב התנועה היא חיונית במיוחד בפניות ותמרון תכופים, בדרך כלל בתנועה באתרי בנייה ומרכזי הפצה לוגיסטיים.

מאן מציעה את OptiView לסדרות המשאיות TGL, TGM, TGS ו-TGX. המערכת מוצעת בעת הזאת כאופציית רכישה.

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty