מגה מוטור
מגה מוטור ראשי
מגה ולו
לעמוד קודם

DQBD תדפיס בתלת-ממד מושבי אופניים

21/06/2022
זמן קריאה: 1.5 דק'

חברת העיצוב הגרמנית DQBD ממנפת את מדפסת התלת-ממד H350 של סטרטסיס לטובת ייצור מושבים לאופניים המותאמים אישית לרוכב, ולפיכך מציעים רמה גבוהה יותר של נוחות ויעילות בביצועים מגרסאות רגילות. הפתרון הטכנולוגי החדש מספק לחברה גמישות עיצובית ואיכות מוצר הדרושה כדי לממש את חזונה ל"מושב אופניים מותאם אישית לחלוטין".

להערכת החברה, השימוש ב-H350 חסך בתהליך פיתוח המוצר אלפי אירו בהשוואה לשימוש בשיטות הזרקה רגילות, זאת נוסף על קיצור ניכר בזמני האספקה - לעשרה ימים בהשוואה ל-6-3 חודשים בשימוש בייצור מסורתי.

"תמיד תכננו שלהדפסה בתלת-ממד יהיה תפקיד מרכזי ביצירת מושב האופניים שלנו", אמר סבסטיאן הס, מנכ"ל DQBD. המושב מורכב משדרה קשיחה למחצה ומותאמת אישית בהדפסת תלת-ממד ומשטח מושב תלת ממדי, המיוצר בהתאם לדרישות הייחודיות של הרוכב. מיפוי של נקודות לחץ וחלוקת משקל בתוכנה משמשים להתאים את הגיאומטריה של האוכף לגוף הרוכב כדי ליצור התאמה מושלמת, וההרכב של אזורים קשיחים וגמישים של שדרת המושב מציע תמיכה והתאמה היכן שצריך.

"השילוב הייחודי הזה מציע גמישות רבה יותר ממושבים אחרים המותאמים לביצועים, ומיתרגם לחוויית רכיבה נוחה יותר ומעייפת פחות. המושב החדשני אף מפגין עמידות גבוהה לבלאי, שהייתה חיונית לתכנון שלנו", הוסיף הס. "הטכנולוגיה מציעה הזדמנות ייחודית להתאים אישית מוצרים באופן שאי אפשר לשכפל בשיטות מסורתיות."

גם קיימות הייתה שיקול מרכזי בתכנון. כל מכלול המושב נטול דבק, ובסוף חיי המוצר אפשר בקלות להפריד את הרכיבים ולהכניסם מחדש לייצור. חומר ה-PA11 של סטרטסיס שממנו מודפסים המושבים, עשוי מחומר גלם מתחדש המופק משמן צמח הקיקיון. "העקביות והדיוק האיכותי של מדפסת התלת-ממד H350 הפכו את הרעיון של התאמה אישית למציאות, ומאפשרים לנו להביא את הרכיבה על אופניים לרמה חדשה", אומר הס.

 

צילום: DQBD

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty