מגה הסעות
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

החלו נסיעות מבחן של הקו האדום בירושלים

24/05/2023
זמן קריאה: 2 דק'

בחודשים הקרובים יחלו נסיעות המבחן של הרכבת הקלה לאורך הקו האדום הקיים בירושלים ושלוחותיו החדשות. הנסיעות יתבצעו ללא נוסעים, והן נועדו לבחון את תקינותן ובטיחותן של המערכות החדשות בתוואי הרכבת הקיים ובקטעים החדשים. בנסיעות ייבחנו קרונות משודרגים מהדגם הנוכחי ורכבות חדשות מדגם אורבוס 100, מתוצרת חברת כאף הספרדית.

בשלב הראשון יופעל הקו מנווה יעקב עד צומת אורה, ובהמשך עד סופו של המסלול להדסה עין כרם. עם השלמת הקמת הקו האדום יתווספו שבעה קילומטרים של מסילות ו-12 תחנות חדשות.

הארכת הקו האדום מתבצעת במסגרת עבודות התשתית להקמת רשת הרכבות הקלות בירושלים (J-Net), המוקמת על ידי משרד התחבורה, עיריית ירושלים ותוכנית אב לתחבורה, ומבוצעת על ידי הזכיין, חברת כפיר. הרשת המלאה תכלול חמישה קווים תפעוליים, אשר יפעלו בהדרגה בשנים הקרובות. לרשת יתווספו 27 קילומטרים של מסילות ו-53 תחנות חדשות עד תום העשור הנוכחי. לאחר השלמת הקו האדום יוקם הקו הירוק ממלחה וגילה להר הצופים, ובשלב הסופי יוקם הקו הכחול מהר נוף לנווה יעקב.

נסיעות המבחן ימשכו עד להפעלה המסחרית המלאה של הארכות הקו, הצפויות ברבעון השלישי של השנה. שאר הרכבות בקו יפעלו כסדרן גם בתקופת ההרצה. לקראת תחילת נסיעות המבחן, ציבור הנוסעים מתבקש להקדיש תשומת לב להוראות הבטיחות ולכללי ההתנהגות בקרבת הרכבת והמסילות.

 

השרה מירי רגב וראש העירייה משה ליאון. צילום: סיון שחור, לע"מ

 

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב: "הארכת הקו האדום של הרכבת הקלה היא רק שלב ראשון בדרך להקמת רשת הקווים המלאה אשר מתקדמת בקצב מהיר. עם השלמת הרשת, ייהנו תושבי הבירה מכיסוי תחבורתי מלא בתדירות גבוהה לכל שכונות העיר ומהן אל מרכז העיר ולכל רחבי הארץ, עם מעטפת רחבה של אמצעי תחבורה משלימים, קווים שכונתיים, שבילים לאופניים ולהולכי רגל, תחבורה שיתופית ומיקרו-מוביליטי, והכול בקישוריות מיטבית."

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "בזמן הקרוב, עוד ועוד חלקים מירושלים יהיו מחוברים לתחבורה ציבורית נוחה, זמינה וידידותית לסביבה, שתקל על ההתניידות ברחבי העיר, מהקצה הצפוני שלה ועד לבי"ח הדסה עין כרם בקצה השני. מדובר בבשורה של ממש. תחילת נסיעות המבחן של הקו האדום המשודרג היא צעד נוסף במימוש החזון של ירושלים, העיר הראשונה שתצא מן הפקקים."

מצוות תוכנית אב לתחבורה נמסר: "הארכת הקו לצפונה ולדרומה של העיר תשפר באופן מהותי את המצב התחבורתי בירושלים, תצמצם את הפקקים ותקל על התושבים. זה שלב נוסף בהתפתחות התחבורתית של ירושלים, מלבד קווי אוטובוסים חדשים שכבר פועלים, ותכנון וביצוע של קווי רכבת נוספים ברחבי העיר."

מחברת כפיר הרכבת הקלה נמסר: "בהתאם ללוחות הזמנים המתוכננים של הפרויקט, אנו מחברים שכונות נוספות לרכבת הקלה. נסיעות המבחן יאפשרו תפעול בטוח יותר לנוסעים בבירה."

בתקופת ההרצה נציגי חברת כפיר יהיו זמינים למענה אישי ופתרון בעיות מיידי בטלפון 072-2211599 ובמייל: jerusalem@bncr.co.il

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן