מגה הסעות
חדשות
חדשות חשמליות
לעמוד קודם

הזמנה לאוטובוסים חשמליים VDL בהולנד

06/03/2023
זמן קריאה: 1 דק'

זכיינית התחבורה הציבורית החדשה EBS (מקבוצת אגד), בעלת זיכיון באזור Zaanstreek-Waterland שבהולנד, חתמה לאחרונה על הסכם לרכישת 193 אוטובוסים מדגמי VDL Citea מהדור החדש. הם יימסרו מספטמבר 2023.

בעבור VDL, זו ההזמנה הגדולה ביותר שקיבלה אי פעם בעבור כלי רכב חשמליים. יצרנית האוטובוסים ההולנדית אמורה לספק 60 יחידות מהדור החדש (הושק ב-2022), מסוג LE-122, ו-133 יחידות מסוג LE-135. הדגם האחרון יגיע גם בגרסת R-Net ובגרסת M-Net. הרכבים יצוידו בחבילות סוללות בקיבולת של 490 קוט"ש (LE-122) ו-552 קוט"ש (LE-135) בהתאמה. כלי הרכב הראשונים עומדים להיות מופעלים בקווי תחבורה ציבורית בעיר לאטי שבפינלנד.

משפחת המוצרים החדשה היא תוצאה של קונספט חדש שפותח על קו הנעה חשמלי. לראשונה, הוא מכיל סוללות ברצפה (בגרסה הסטנדרטית של 306 קילוואט). קיבולת הסוללה המרבית היא 490 קוט"ש. ה-kWh עולה על 306 על הגג. מודולי הסוללה מורכבים על ידי קבוצת VDL. הנוסחה היא NMC, הספק לא מוזכר. בגרסה בעלת קיבולת סוללה סטנדרטית אפשר לקבל 110 איש.

קבוצת EBS נכנסת לזיכיון שאפתני וגמיש. EBS תתחיל עם היצע תחבורה גבוה ותגיב במהירות לנסיבות משתנות כגון גידול במספר הנוסעים. EBS גם מחויבת מאוד לחדשנות טכנולוגית כגון תשלום באמצעים שאינם כרטיס השבב של התחבורה הציבורית ותכנון נסיעות מדלת לדלת. נוסף לכך, אפילו יותר מאשר בזיכיון הנוכחי, EBS תתמקד בהכללה, כך שכל קבוצות היעד יוכלו להשתמש בתחבורה הציבורית.

החוזה הוא להפעלת התחבורה הציבורית באזור זאנסטריק-ווטרלנד במשך 15 השנים הבאות. כיוון שכך, הבחירה באוטובוסים חשמליים היא ההגיונית ביותר מבחינת EBS. היא תגדיל את צי האוטובוסים החשמליים שלה ליותר מ-500 יחידות. האוטובוסים החדשים ייסעו קילומטרים רבים מדי שנה. הדור החדש של VDL Citea מותאם לכך עם צריכת אנרגיה יעילה ומאפייני נהיגה אופטימליים. המרכב מרוהט בסגנון יוקרתי וביתי, כך שהנוסעים יחוו נסיעה נעימה ליעדיהם.

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן