מגה משאיות
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

לדאף מפעל הרכבה למשאיות חשמליות

14/05/2023
זמן קריאה: 1.5 דק'

חטיבת המשאיות של דאף מרחיבה את מיתקני הייצור שלה עם מפעל חדש להרכבת משאיות חשמליות שממוקם באיינדהובן שבהולנד. הייצור של הדור החדש של דגמי XD ו-XF Electric יתחיל ברבעון השלישי של השנה. מדאף נמסר, כי למשאיות החשמליות טווח נסיעה של יותר מ-500 קילומטרים ללא פליטות.

המשאית החשמלית החדשה מורכבת בפס הרכבה ייעודי שהוקם במפעל באיינדהובן. בנייתו של המפעל למשאיות חשמליות הושלמה בתוך שמונה-עשר חודשים. בדאף מעריכים שהייצור יעלה לכמה אלפי כלי רכב בשנה בשנים הקרובות, בהתאם לביקוש הגובר למשאיות חשמליות מלאות.

הבסיס של כל משאית DAF חשמלית מהדור החדש נקרא דאון (glider) - שלדה ללא קו הנעה אך עם תא נהג. ה'דאון' מיוצר בקו הייצור הראשי של המשאיות של דאף. התומכים, עם שניים או שלושה סרנים, מושלמים לאחר מכן למשאיות מהדגמים XD ו-XF Electric בתהליך בן שמונה שלבים בקו הייצור של הרכבת המשאיות החשמליות.

במפעל החדש יש למעשה שני פסי ייצור. מארזי הסוללות מורכבים בפס ייצור נפרד. כל רכיבי המתח הגבוה, כולל סוללות וקו הנעה, מותקנים על השלדה בפס הייצור הראשי. לאחר מכן נעשות בדיקות יסודיות בתחנות הסופיות כדי לוודא שהמשאית תקינה.

כמו בכל משאיות דאף, דגמים XD ו-XF Electric מותאמים באופן מושלם למפרט שקבע הלקוח. זו הסיבה שקווי ההנעה החשמליים מודולריים. מלבד זמינותם של שני מנועים חשמליים PACCAR EX (עם שישה דירוגי ביצועים), אפשר להרכיב את מארזי הסוללות במיקומים שונים על השלדה, בהתאם לדרישות הלקוח. הדבר מבטיח גמישות מרבית לבוני המרכבים.

דגמים XD ו-XF Electric הושקו אשתקד בתערוכת המשאיות בהאנובר, שם זכו בתואר המכובד 'משאית השנה 2023'. קווי ההנעה החשמליים המלאים מגיעים עם הספקים שבין 170 ל-350 קילוואט (210 עד 480 כ"ס).

דאף מציעה גם מבחר ערכות סוללות בגישה מודולרית. החבילה הקטנה ביותר מכילה שני 'מיתרים', אשר יחד הם בעלי קיבולת של 210 קילו-וואט וטווח הנסיעה הוא עד 200 ק"מ. לסוללה הגדולה חמישה 'מיתרים' עם קיבולת של 525 קילו-ואט והיא יכולה להגיע יותר מ-500 קילומטרים. המשאיות החשמליות מצוידות לטעינה מהירה. אפילו את ערכת הסוללות הגדולה ביותר אפשר לטעון מ-0% ל-80% בתוך קצת יותר מ-45 דקות.

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן