מגה בנג
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

נתפסו קנה רובה M16, סם קריסטל וגת

14/09/2023
זמן קריאה: 1 דק'

​הוועדה המיוחדת למאבק בשימוש בסמים ובאלכוהול, בראשות ח"כ בועז ביסמוט, ביקרה ביחידת הסמים של רשות המיסים במרכז מיון דואר שבמודיעין. היו"ר ביסמוט אמר, שדרך הגבולות הפרוצים מוברחים סמים ואמל"ח.

בסיור שקיימה הוועדה במיון הדואר, הציגו לה אנשי רשות המיסים בדיקת חבילות שחשודות בהברחות. תוך כדי סיור פתח צוות היס"מ ארגז שדווח על ידי השולח כי הוא מכיל בדים, לאחר שכלב הריח את החבילה והתריע על "חבילה חשודה". אנשי היחידה פתחו את החבילה. מול עיניהם המשתאות של הוועדה ואנשי רשות המיסים נתגלו בה אריזות סם מסוג קריסטל במשקל 1 ק"ג בשווי שוק של 1.5 מיליון ₪. האריזות נתפרו בתוך בדים שהגיעו מלאוס. בהמשך הסיור נתפסו קנה רובה M16 וטונה גת שנשלחו מהארץ לארה"ב.

מנהל יחידת המכס, יגאל מלכה, אמר כי היחידה לא יודעת כמה לא נתפס, אולם קיימת מגמת עלייה בתפיסת סמים ואמל"ח. לדבריו, קצב התפיסות יגבר לאחר שבחודשים הקרובים ייכנס ציוד טכנולוגי חדש. עוד אמר, כי אנשי רשות המיסים מבצעים בדיקות בחבילות החשודות בהעלמות מס גם בעבור משרדי הבריאות, הכלכלה וגם לגבי הברחות סמים ואמל"ח. מתקופת הקורונה, הדואר הוא אחד העורקים הראשיים להברחות, אמר מנהל היחידה.

דני עזרא, ראש מדור סמים ברשות המיסים, הציג לוועדה את נתוני תפיסת הסמים שהוברחו בחבילות דואר. לדבריו, המצב קטסטרופלי. לאחרונה נתפסו 6 הברחות של אמל"ח שהוסלק ברמה גבוהה. בשנים 2020 עד 2023 נתפסו 1,750 הברחות ובהן יותר מטונה סמים. 300 ק"ג מהם היו סם מסוג קריסטל. 43% מההברחות נתפסו באמצעות סימנים חשודים, 20% על ידי כלבי הרחה. מרבית החבילות הגיעו מהולנד, מארה"ב ומתאילנד.

יו"ר הוועדה אמר לאנשי יחידת המיסים בתום הסיור: "אתם עוסקים בהצלת חיים ואתם לא יכולים להרשות לעצמכם לפספס הברחות סמים. מדובר ברוצחים שלא מעניין אותם ילדי ישראל. הצלחתם להפתיע אותי ולחדש לי."

 

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן