מגה דו
חדשות
אופנועים מיוחדים
לעמוד קודם

קונספט לאופנוע תלת-גלגלי מימאהה

08/02/2024
זמן קריאה: 1 דק'

חברת האופנועים היפנית ימאהה (Yamaha) נחשבת לאחת הפורצות והמחדשות בתחום. אופנועים וכלי תחבורה רבים של החברה סללו דרך לדורות של פיתוחים טכניים. ימאהה ממשיכה להעלות את הרף הטכנולוגי. היצרן היפני גם לא מפחד ליצור ולהציג כלים שמאתגרים את הנורמות המקובלות.

הפרויקט החדש, ימאהה טריסרה (Tricera), הוא דוגמה מעולה לתעוזה הטכנולוגית. הפרויקט מציג כלי רכב תלת-גלגלי עם מנוע חשמלי. בימאהה אומרים שהכלי החדש מייצג "תחבורה אורבנית חדשה ומסקרנת". כיאה לתאגיד טכנולוגי מוביל, ימאהה נמצאת בין החברות הטובות ביותר כשמדברים על פיתוח וייצור של כל מיני גדג'טים עתידניים ופרויקטים חדשניים.

מה הוא ימאהה טריסרה החדש? הפרויקט מציג משהו חדש לגמרי, שלא עומד במוסכמות המקובלות. זה לא עוד כלי רכיבה וגם לא אופנוע רגיל. ההגדרה הכי טובה לכלי הרכב הזה היא משהו שייראה טוב בסביבה מאתגרת ומהירה כגון מסלול מרוצים או כביש הרים מפותל. ימאהה הולכת להציג את הפרויקט החדש בתחילת פברואר בתערוכה הבינלאומית AIMExpo. האירוע מתוכנן להתקיים בלאס וגאס בין 6 ל-8 בפברואר.

מלבד הפרויקט החדש, ימאהה מתעתדת להציג אופנועים ספורטיביים שזכו בתחרויות ובמרוצים. על אחד מהם, דגם YZF-R1, רכב ג'ייק גאן (Jake Gagne), אלוף המרוצים מוטו אמריקה (MotoAmerica).

בחזרה לפרויקט החדש של ימאהה. החברה לא שחררה עדיין פרטים טכניים בנוגע לטריסרה. לפי דיווחים בכלי תקשורת מקצועיים, מדובר במערכת היגוי שמפעילה את שלושת הגלגלים. דווקא בזכות שהכלי מבוסס על שלושה גלגלים, כדאי לצפות שהוא יהיה מאוזן ועמיד, הרבה יותר מאופנועים רגילים. בכל אופן, נצטרך לחכות עוד קצת עד שימאהה תשתף את העולם בפרטים חדשים על הפיתוח. כל מה שנשאר בינתיים זה להסתכל על האופנוע העתידני ולתהות עד כמה הוא באמת יכול להיהפך למציאות ולבוא לידי ביטוי בכבישים וברחובות עירוניים.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן