מגה דו
חדשות
אופנועי ספורט
לעמוד קודם

CFMoto משיקה אופנוע עוצמתי

09/06/2024
זמן קריאה: 1 דק'

אופנועי ספורט של חברות יפניות מובילות כגון סוזוקי (Suzuki GSX-R400), הונדה (Honda CBR400R) וקוואסקי (Kawasaki ZXR400) היו אחראים לחשיפה של דורות שלמים של רוכבים לאורח חיים מהיר על שני גלגלים. היום מתייחסים לאופנועים עם מנוע שמבוסס על ארבעה צילינדרים ונפח קטן כאל משהו מן העבר. רק קוואסקי ממשיכה להאמין בסגנון הזה ומייצרת את הדגם נינג'ה ZX-4R (Ninja) לשוק הגלובלי.

חברת האופנועים הסינית CFMoto מתכוונת לתת לרוכבים אופציה. היא פרסמה פוסטים בחשבונות שלה ברשתות החברתיות ובערוצי המדיה, שבהם היא חושפת דגם ספורטיבי חדש בשם 500SR Voom. כבר ממבט ראשון ברור, כי האופנוע החדש יוצר בהשראת דגמים ספורטיביים מהעבר, הן מבחינת הצורה הן מבחינה טכנולוגית. לעיצוב הוויזואלי סגנון רטרו. לדוגמה, פנסי תאורה קדמיים כפולים ועגולים מזכירים את אלו של קוואסקי או הונדה. המנוע וכל האבזור הטכנולוגי של CFMoto החדש הושפעו אולי מאופנועים אחרים, אך הם מודרניים במבנה ובהנדסה. המנוע הוא יחידה בנפח 500 סמ"ק עם מערכת קירור נוזלית ומערכת הזרקת דלק. נכון לרגע זה, אין פירוט טכני רשמי. CFMoto עדיין לא פרסמה מספרים מדויקים של מומנט ועוצמה, ובכל זאת, האופנוע נראה מכוון לביצועים מרשימים.

מלבד ענייני העיצוב והביצועים הטכניים, אופנוע 500SR Voom החדש מספק לא מעט רמזים טכניים, שבוודאי ילמדו כמה דברים מעניינים את חובבי האופנועים המושבעים. פנסי התאורה הקדמיים למשל קיבלו פתחים מיוחדים באמצע, שאמורים לשמש כפתחי אוורור נוספים למנוע. המערכת נהפכה לפופולרית בזכות סוזוקי שפיתחה טכנולוגיית זרמי אוויר ישירים (SRAD) בשנות ה-90. מאז אומצה הטכנולוגיה על ידי יצרנים רבים של אופנועי ספורט.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן