מגה דו
חדשות
אופנועי שטח
לעמוד קודם

הערכה: ימאהה עובדת על טנרה חדש

10/06/2024
זמן קריאה: 1 דק'

לפי דיווחים בתקשורת המקצועית, דגם השטח הפופולרי של ימאהה, טנרה 700 (Tenere 700), עומד לעבור שינוי ושדרוג של ממש לקראת השקה העתידית בשנה הבאה. דיבורים והשערות על דור חדש של האופנוע התחילו אחרי שאחד מאתרי החדשות המוקדש לאופנועים פרסם צילומים נסתרים, שבהם אפשר לכאורה לראות את האופנוע החדש. התמונות מציגות אופנוע שנראה רחוק מהצורה הסופית שלו, אבל כבר בשלב הזה אפשר להבחין בכמה שינויים שמבדילים את האופנוע העתידי מדגמי טנרה הקיימים.

קודם כל, המעטפת האווירודינמית הקדמית עוצבה כחלק אחיד. המעטפת כמעט זהה בצורה שלה לעיצוב של דגמים קודמים, אך נראה שהיא מתארכת עוד יותר לאורך האופנוע ולכיוון החלק האחורי.

אם מסתכלים עוד יותר למטה, אפשר להבחין בפתחי אוויר חדשים הממוקמים בין המעטפת לרדיאטור. בשלב זה הייעוד של פתחי האוויר עדיין לא ברור: הם יכולים לשמש למעבר אוויר לקירור המנוע או לתמיכה במערכת בעירה פנימית.

כרגע אין כמובן שום מידע רשמי לגבי המספרים הטכניים של האופנוע, אבל אפשר להניח לפי נתונים הרלוונטיים לדגם טנרה 700 הקיים. לאופנוע השטח מנוע עם שני צילינדרים מקבילים ונפח של 689 סמ"ק. המנוע מוציא 73 כ"ס ומומנט בסביבות 67.7 ניוטון מטרים. ככל הנראה, המספרים לא ישתנו בדגם החדש. אפשר להסיק זאת משום שימאהה לא פרסמה שום מידע חדש על מנועים חדשים.

התמונות של האופנוע החדש חושפות חיבור חדש לבלם זעזועים אחורי. ככל הנראה הדבר נעשה בשביל לתת לרוכב הרגשה של שליטה משופרת בחלק האחורי של המתלה. עוד אפשר להסיק מהתמונות, כי ימאהה טנרה החדש יקבל מושב רכיבה מעודכן. מאחר שהתמונות צולמו בחשאי, אין דרך ממשית לראות את המבנה של המושב ולהשוות אותו לדגמים אחרים של ימאהה.

נצטרך לחכות לפרסומים רשמיים של ימאהה. כל מה שהתמונות שהודלפו מספרות כרגע הוא שימאהה ממשיכה לעבוד על הדור החדש של טנרה.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן