מגה דו
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

סימונים מיוחדים לרוכבי אופנועים

01/04/2024
זמן קריאה: 1 דק'

ידוע שכללי ההתנהגות בכביש אינם אחידים לנהגי מכוניות ולרוכבי אופנועים. נהגים לא צריכים להתחשב באיכות הכביש או בקרקע באותה מידה כמו שזה רלוונטי לרוכבי אופנועים. כל קפיצה או אבן קטנה על הכביש עלולה להשפיע על מהלך הרכיבה באופנוע. רוכבי אופנועים צריכים להיות ערניים פי כמה וכמה לסביבה שלהם כשהם נמצאים על שני גלגלים, כלי רכב שמעצם מהותו תופס פחות מקום על הכביש מרכבים אחרים. עם זאת בטיחות הרוכב על הכביש לא תלויה רק בו. גם הסביבה שבה הוא רוכב משפיעה מאוד, במיוחד בנוגע לאיכות של המסלולים והכבישים.

פרויקט תחבורה חדש בסקוטלנד מציע שיטת סימוני דרך ותמרורים חדשה: מערכת סימוני דרך בשם PRIME (Perceptual Rider Information for Maximizing Expertise and Enjoyment), "מערכת מידע חיוני לשיפור חוויית רכיבה". סימוני כביש חדשים הוצבו במקומות אסטרטגיים על כבישים בסקוטלנד, בעיקר בפניות כביש מאתגרות ומסכנות. המטרה בהצבת הסימנים והתמרורים החדשים היא לגרום לרוכבים לקבל החלטה נכונה בכביש ולהיכנס לפנייה בקו אופטימלי.

מערכת PRIME עוצבה תוך התחשבות רבה והבנה במנגנוני התנהגות ופסיכולוגיה של קבלת החלטות בכביש. הסימנים החדשים מסבירים לרוכב מה לצפות מהפינה המתקרבת, עד כמה היא חדה וכיצד כדאי להיערך אליה בתוך שניות ספורות. משרד התחבורה הסקוטי הציב 22 נקודות של מערכת PRIME שמכסות 750 מייל רבוע (1,942 קמ"ר) בחלק המערבי של סקוטלנד.

התוצאות הפרויקט הראשוני היו מוצלחות. משרד התחבורה והסוכנות הממונה על הפרויקט דיווחו, כי נרשמה ירידה ניכרת במהירות הנסיעה של אופנועים, בעיקר ברגע שהם פונים בכביש. גם התנהגות הרוכבים על הכביש וקבלת החלטות בהפעלת הבלמים השתנו. הנתון החשוב מכולם: באזורים שבהם הוצבו סימוני כביש חדשים, לא נרשמו תאונות.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן