מגה דו
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

ריקול אופנועי טריומף

01/04/2024
זמן קריאה: 1 דק'

בתחילת חודש מרס הכריזה שלוחה אמריקנית של חברת האופנועים טריומף (Triumph Motorcycles America) על ריקול של אופנועים מדגם ספיד טריפל RR (Speed Triple RR) שיוצרו בין השנים 2022 ל-2024 בגלל תקלה אפשרית שגורמת התחממות יתר של המנוע. תיאור התקלה עשוי להישמע מוכר לחובבים של אופנועי טריומף. ואכן, זאת לא הפעם הראשונה שאופנועים מסדרת ספיד טריפל נקראים לטיפול בתקלה דחופה. בחודש ינואר לפני שנה הוחזרו אותם דגמים בעקבות חשש לתקלת מאוורר.

קריאת הריקול החדשה רלוונטית ל-1,545 אופנועים. לפי הרישומים של טריומף, מדובר באחוז אחד מהכמות הכוללת של אופנועים מאותו הדגם שיוצרו בשנים אחרונות. אפשר לזהות את האופנוע התקול לפי המספר הסידורי VIN. רשימת מספרים רלוונטיים פורסמה באתר היצרן.

לפי הסבר מטעם החברה, התקלה החדשה קשורה גם לתקלת המאוורר שגרמה לריקול הקודם. בטריומף אומרים כי המנוע עשוי לייצר כמות מופרזת של חום, והדבר יגרום לפגיעה בביצועים של מאוורר הרדיאטור. בטריומף מזהירים כי יש סיכון שהתקלה תוחמר, וחומר קירור עלול להישפך מכלי הרכב ולגרום להחלקתו על הכביש ולפציעת הרוכב. "כאשר הטמפרטורה הפנימית גבוהה בתנאים של תנועת כביש איטית, המנוע עלול להתחמם בגלל כשל בעבודת המאוורר", הוסבר בהודעה רשמית של היצרן. רוכבים יכולים לזהות את התקלה בעזרת נורות אזהרה שנדלקות על מסך המידע של האופנוע. עד עכשיו נרשמו 21 מקרים של תקלות. לא נרשמו מקרי תאונות או נזק פיזי לרוכבים.

טריומף שלחה הודעת אזהרה על הריקול לכל הספקים הרשמיים הרלוונטיים. הספקים ייצרו קשר עם לקוחות שרכשו את האופנועים ויבקשו להחזיר אותם לטיפול.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן