מגה דו
חדשות
חדשות מהעולם
לעמוד קודם

BMW תצטרף למרוצי MotoGP

06/06/2024
זמן קריאה: 1 דק'

השמועות ש-BMW עומדת להצטרף לסדרות מרוצים יוקרתיות מופיעות בתקשורת המקצועית בשנים האחרונות בתדירות גוברת. אלא שעד עכשיו היצרן הגרמני היה נאמן לסדרת סופרבייק (WorldSBK), שנחשבת לתחרות השנייה הכי פופולרית בתחום. אם מביאים בחשבון את השינויים המערכתיים שקרו לאחרונה בעולם המרוצים, נראה שיש סיכוי טוב למדי ש-BMW תצטרף דווקא לסדרת המרוצים הבכירה, MotoGP. סדרת המרוצים נקנתה על ידי חברת ליברטי מדיה (Liberty Media), שמחזיקה גם בסדרת המרוצים פורמולה 1. MotoGP גם עומדת לשנות חלק מהחוקים והכללים שלה. למשל, נפח המנועים יוגבל ל-850 סמ"ק.

גם BMW עברה כמה שינויים בצמרת הניהולית. עכשיו, מחלקת האופנועים של החברה נמצאת בניהולו של מנכ"ל חדש, מרקוס פלאש (Markus Flasch), ויש לו מה להגיד על ההשתתפות של BMW במרוצים היוקרתיים: "ראשית, BMW הוא היצרן המוביל בתחום האופנועים בעולם כולו. אנחנו מחזיקים מעצמנו חברה מספר אחת. שנית, בכל תחום ספורטיבי יש את התחרות היוקרתית ביותר, וכל יצרן וספורטאי רוצה להשתתף בתחרויות ברמה הכי גבוהה שאפשר. MotoGP היא ליגת האלופות של עולם האופנועים." פלאש המשיך והוסיף, כי סדרת סופרבייק מפסידה ל-MotoGP גם מבחינת החשיפה וההיקף. "ברמת העיקרון, סופרבייק היא תחרות אירופית בלבד, עם מרוץ אחד נוסף באוסטרליה. לעומת זאת MotoGP מוכרת בכל העולם."

אם BMW רוצה להצליח בעולם כולו, עליה להצטרף לתחרויות ספורט ומרוצים בעלי השפעה ופופולריות בכל העולם. מרקוס פלאש לא מסתיר כי בחברה הגרמנית חושבים על דרכים להצטרף לסדרת המרוצים היוקרתית ביותר בתחום האופנועים. הוא אומר שהמכשול היחיד כרגע הוא עלויות השתתפות והשקעות פוטנציאליות. השתתפות אופנועי BMW בסדרות מרוצים והכנתם לתחרויות מסוג כזה, הן עניין כלכלי של עשרות מיליוני דולרים. צריך לדעת להשקיע את המיליונים האלו בחוכמה.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן