מגה דו
חדשות
קטנועים חשמליים
לעמוד קודם

קטנוע חשמלי למברטה

19/11/2023
זמן קריאה: 1 דק'

למותג כלי הרכיבה העירוניים למברטה (Lambretta) קטנוע חשמלי חדש. כרגע דגם אלטרה (Elettra, "חשמלי") קיים רק בצורת שרטוטים ופרויקטים, אך בלמברטה טוענים שהקונספט הנוכחי הכי קרוב לאופן שבו הקטנוע אמור להיראות ולהרגיש במציאות. טכנית, מדובר בדגם שלפני שלב הייצור הראשוני, אבל עדיין לא הגיע לפס הייצור.

הקטנוע יקבל מנוע קבוע מגנטי (PMSM) בעוצמת ארבעה קילוואט, שמסוגל לספק 11 קילוואט של עוצמה בנקודה המרבית. המומנט המרבי, לפי נתונים שמספקת החברה, יגיע ל-258 Nm, והמהירות המרבית תהיה בסביבות 110 קמ"ש.

לקטנוע יהיו שלושה מצבי רכיבה, בהם מצב חיסכון ומצב ספורטיבי. סוללה מלאה אמורה להספיק ל-127 ק"מ של רכיבה, אם מביאים בחשבון מהירות ממוצעת של 40 קמ"ש. סוללת הליתיום (4.6 קילוואט-שעות) נטענת במלואה בתוך חמש וחצי שעות בערך ממקור חשמל ביתי רגיל של 220 וולט. אפשר לקצר מאוד את זמן ההמתנה אם מטעינים מעמדת טעינה חיצונית במצב מהיר - פחות משעה כדי להביא את הסוללה לטעינה של עד 80%.

מבחינת ממדים פיזיים, ללמברטה אלטרה מושב רכיבה בגובה של 780 מ"מ. הקטנוע שוקל 135 קילוגרמים בלבד. אם לשפוט לפי העיצוב, מרכז הכובד אמור להיות נמוך למדי. הדבר בוודאי יתרום ליכולות ההיגוי והאיזון.

 

לפרטים נוספים

 

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן