מגה דו
מדורים
ציוד ואביזרים
לעמוד קודם

מערכת פליטה אקרפוביץ' לימאהה

18/09/2023
זמן קריאה: 1 דק'

אופנועים ספורטיביים של ימאהה, במיוחד הדגמים האגרסיביים כגון MT-10 או YZF-R1, פופולריים ונחשקים לא רק בקרב רוכבים אלא גם מאתגרים מאוד מבחינת האבזור הטכני שלהם. זאת הסיבה שרוכבים מקצועיים מתחילים להתאמן על מסלולי מרוצים עם אופנועים קומפקטיים יותר.

מנועים ספורטיביים בנפח של 300 או 600 סמ"ק מלמדים את הרוכב להתרגל למהירויות ועוזרים לשפר טכניקות רכיבה. כמובן שגם לימאהה יש אופנוע "למתחילים" - YZF-R3. אבל זה לא אומר שהאופנוע חלש. רוכב מנוסה יוכל לעבור כל מתחרה מתחיל גם כשהוא על אופנוע שכביכול חלש יותר טכנית.

YZF-R3 נחשב בעיני רבים לכלי למידה על המסלול. לא מעט יצרנים של כלים ואביזרים דואגים לשפר את הביצועים שלו בעזרת תוספות חדשות ומגוונות. אחד הכלים החדשים מגיע מחברת אקרפוביץ' (Akrapovic), שחקן ותיק ומנוסה בשוק הספורטיבי, המשיקה מערכת פליטה חדשה. העיצוב מזכיר אבזור של מפלצות מסלול שהורגלנו לראות בתחרויות כגון MotoGP.

למערכת גימור טיטניום לרשת בצורה של חלת דבש. זו לא רמת העיצוב שאקרפוביץ' מציעה לאופנועים בדרגה כזאת. מערכת הפליטה הזאת לא מאושרת לשימוש ברחובות מכיוון שהיא לא עונה לתקנים ולדרישות שקשורים לרמות רעש ופליטות מזהמות.

המערכת יוצרה מפלדת אל-חלד איכותית ושוקלת שני קילוגרמים פחות ממערכת הפליטה הרגילה של האופנוע. היצרן מבטיח התקנה פשוטה של המערכת, ללא צורך בשינוים טכניים.

 

לפרטים נוספים

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן