מגה מזון
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

נחתם צו המבטל את המכס על מגוון מוצרי גבינות

24/01/2023
זמן קריאה: 1 דק'

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', חתם על צו המבטל את המכס על מגוון מוצרי גבינות. ביטול המכס צפוי להוזיל את מחיר הגבינות לצרכן הישראלי ולהגדיל את מגוון הגבינות המיובאות לישראל, כך שהצרכן הישראלי יוכל ליהנות ממבחר רחב יותר של גבינות.

הצו מבטל באופן מיידי את המכס החל כיום על גבינות רכות עם אחוז שומן של יותר מ-5%. על גבינות אלה מוטל כיום מכס בגובה של 13.21 ₪ לק"ג, 8.32 ₪ לק"ג כאשר הגבינות מחלב צאן ומכס בגובה של 8.04 ₪ לק"ג כאשר הגבינות אינן מחלב צאן. המכס על גבינות אלו יבוטל בשתי פעימות. חצי מהמכס יבוטל מיד עם כניסת הצו לתוקף, והחצי השני ב-1 בינואר 2024.

יבוטל גם המכס על גבינת מוצרלה טרייה רכה, שעליה חל כיום מכס בגובה של 8.04 ₪ לק"ג. המכס החל כיום על שאר הסוגים של גבינת מוצרלה, בגובה של 8.32 ₪ לק"ג, יבוטל בהדרגה. המכס על אריזות במשקל של עד חצי ק"ג יבוטל מיד עם כניסת הצו לתוקף, והמכס על אריזות של מעל חצי ק"ג יופחת בחמש פעימות שנתיות שוות של 20%. לפיכך מהשנה החמישית שלאחר פרסום הצו יחול פטור ממכס על גבינות אלו.

יבוטל המכס גם על גבינת חלומי, שעליה חל כיום מכס בגובה של 8.32 ₪ לק"ג, ועל גבינת ג'מיד, שעליה חל כיום מכס בגובה של 4.10 ₪ לק"ג. הצו מקודם בתיאום עם משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

השר סמוטריץ': "ממשיכים את המאבק ביוקר המחיה. הצעדים הראשונים שלנו הם בלימה של העליות במחירים, וכעת צעדים של פתיחת השוק ליבוא ותחרות. תהיה תחרות - תהיה הוזלה."

 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' חותם על הצו

 

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
למידע
כותרת
תוכן
close
Shopping Cart
Your cart is empty