מגה מזון
חדשות
חדשות מקומיות
לעמוד קודם

שר החקלאות נפגש עם מקבילו האזרי

16/03/2023
זמן קריאה: 1 דק'

משלחת מאזרבייג'ן, בראשות שר החקלאות האזרי, אינם קרימוב, ויועץ הנשיא, שחמאר מובסומוב, הגיעה לביקור בן שלושה ימים בישראל ונפגשה עם שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אבי דיכטר. זו הייתה פגישה ראשונה בין השניים, ונועדה לחזק את שיתופי הפעולה בין שתי המדינות ולממש את הפוטנציאל בייצוא הטכנולוגיות החקלאיות החדשניות מישראל לאזרבייג'ן. רק לאחרונה חלה התחממות ביחסים כאשר אזרבייג'ן הודיעה על פתיחת שגרירות בישראל.

שיתוף הפעולה בין המדינה המוסלמית לישראל מתרחש עקב אתגרים רבים, המסכנים את עתיד החקלאות האזרית. למרות שכ-37% מאוכלוסיית אזרבייג'ן עוסקת בחקלאות, תרומתה לתמ"ג המדינה היא פחות מ-6%. נתון זה מלמד על דעיכת החקלאות האזרית בשנים האחרונות. לכך קשורים ירידה בכמות הידיים העובדות, עלייה באחוזי העירוניות במדינה, המלחה וסחף של קרקעות, והיצמדות לשיטות חקלאות מסורתיות. כעת המדינה פועלת כדי לקדם את החקלאות המקומית ולהטמיע בה כלים טכנולוגיים מתקדמים.

במסגרת הביקור נחשפו חברי המשלחת למספר חברות אגרו-טק ישראליות בתחומי ניהול התעשייה החקלאית, חקלאות מים וחקלאות אורגנית, וסיירו בשטחן כדי לבחון אותן. הביקור יצר הזדמנויות מסחריות נרחבות לחברות האגרו-טק הישראליות בזירה הבינלאומית.

חברות האגרו-טק הישראליות מייצאות כיום טכנולוגיות חקלאיות, בכללן השקיה מדויקת, הדברה, דשנים, חממות וחקלאות הידרופונית. לפי הערכת המשרד, מפגשים מסוג זה עתידים לרקום הסכמי מסחר ארוכי טווח ולעודד שיתופי פעולה עם מדינות נוספות.

 

השר דיכטר והשר אינם קרימוב. צילום: משרד החקלאות

תגובות
הוספת תגובה
הוספת תגובה
 
כותרת
תוכן